4,5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
33,25 TL
47,5 TL %30
Standart Teslimat : 26 Ocak - 29 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Davet Kitap Açıklaması

 


Ray Atlee, Virginia Üniversitesi'nde hukuk profesörüdür. Kırk üç yaşındadır ve yaşadığı beklenmedik boşanmanın etkisinden hala kurtulamamıştır. Kardeşi Forrest ise ailenin yüzkarasıdır.

Yaşlı ve hasta babası Yargıç Atlee, Mississippi'deki Clanton şehrinde, aileden kalma konağında tek başına yaşamaktadır. Kırk yıl boyunca yerel adalet ve politikada sözü geçen, güçlü ve sevilen biri olan Atlee, emekliliğinden sonra inzivaya çekilmiştir.

Günlerinin sayılı olduğunu gören Yargıç Atlee, vasiyetini görüşmek üzere iki oğlunu da evine davet eder. Bir mahkeme celbi tarzında yazdığı mektubunda, Ray ve Forrest'a, çalışma odasında huzuruna çıkacakları günü ve saati belirtmiştir.

Ray, doğduğu Güney'e isteksizce döner. Ancak, beklenen aile buluşması gerçekleşemeden, Yargıç Atlee ardında korkunç bır sır bırakarak ölür. Bu sırrı bir tek Ray bilmektedir.

Ve belki biri daha.Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.05.2008

Yorgun Yazar

Okuduğum Grisham kitapları içinde en yorgunu, kendini en azğırdan satanı bu kitabı oldu. Konu o kadar basitki, çözmeniz gereken hiçbir potansiyel sorun yok, kafanızı meşgul edecek sizi heyecanlandıracak, sizi ip üstünde tutacak hiçbir ayrıntı yok. Bence 30 sayfalık kısa bir hikaye konusu uzatılıp roman yapılmış üstüne de Grisham markası yazılarak güzelce pazarlanmış gibi duruyor. Betimsiz anlatımı sayesinde kitabın akıcı olması sağlanmış, ama yine de bir kitabın iyi olması için akıcılık yetmiyor, içinin dolu olmasını, Grisham'a yakışan alt metinleri, heyecanı, azmi ve kararlılığı bekliyor insan her Grisham kitabından. Ama kitap o kadar basitki, okuduğunuz zamanı boşa harcıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz, yada ben öyle hissettim. Çok kolay tahmin edilebilir sonuyla, ayrıntısız ve gereksiz karakterleriyle okumanıza değmeyecek bir kitap. Aynı yazarın Yağmurcu kitabını alın, çay kahve stoğunuzu yanı başınıza yerleştirin, akıcı ve dolu bir kitap nasıl olurmuş görebilirsiniz.

30.07.2006

Yargıç ve oğulları

Grisham konusu çok basit olan bu öyküde ne kadar başarılı bir yazar olduğunu ispatlıyor yine. Çok basit ve sıradan bir konu fakat kitabı bitirene kadar heyecan ve merak sona ermiyor. Meşhur ve iyi bir yargıcın ölümünden sonra biri hukuk profesörü diğeri içki ve uyuşturucu müptelası iki oğlunun değişen hayatları. Kitapta tazminatlardan milyonlarca dolar kazanan bir avukatın "artık kazandıklarımı harcamaya yetişemiyorum" demesi bitirdi beni.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.