4/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,1 TL
14,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Dava yazılışından bir süre sonra dünya sahnesine çıkan, yurttaşlık haklarının askıya alındığı, bir sivil itaatsizlik imasının dahi zulümle karşılandığı totaliter rejimlere dair bir öngörü ve eleştiri olarak yorumlanır çoğunlukla. Nazi Almanya'sına dair bir "önsezi" barındırdığı söylenebilir belki. Erişilmez bir otorite tarafından yöneltilen ve ne olduğu hiçbir zaman açıklanmayan bir suçlamayla karşı karşıya kalan Josef K.'nın davasında, mahkemeye dinsel ya da metafizik bir otorite de atfedilebilir.

Kafka Dava'da suçu yalnızca bir eylem olarak tanımlamayıp zanlının "kötü niyeti"yle de ilişkilendiren ve suçtan çok suçluya odaklanan absürd bir hukuk sistemi paradigması inşa eder. Kuramsal olarak ortada yasadışı bir eylem olmaksızın suçu mümkün kılan bir sistemdir bu. Ancak Kafka suç, sorumluluk ve özgürlük üzerine yazarken bir sistem ya da doktrin ortaya koymaz, çözüm önermez. Okuru ister istemez içine çeken bu karanlık dünya tasavvurunun tartışmaya açık olmayan tek bir özelliği varsa, o da müphemliğidir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%11,1
%11,1
%5,6
%5,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.06.2019

Dava

Kafka çok çok farklı bir yazar, kitabı okurken Joseph K.'nın psikolojisine birebir giriyorsunuz ve bu kitabın sayfalarını her çevirdiğinizde sizi daha da içine hapsediyor. Yoğun ve insanı sarsan bir kitap, okurken iç sıkılması yaşayabilirsiniz ama bu çok doğal. Bu şekilde vermesi gereken mesajı direkt alabiliyorsunuz. Çok çok beğendim.

22.03.2019

Hukuk Kavramı

Adaletten çok onun nasıl tahsis edilmesi gerektiğini size kötü örneğini göstererek anlatan bir kitap. Eserleri klasik yapan üzerinden yıllar geçse de geçerliliğini koruyabilmesidir. Bu kitabı okuduğunuzda geçerliliğini hala koruduğunu anlayacaksınız.

02.10.2018

Edebiyat Tutkununun kütüphanesinin olmazsa olmazlarından

İş Bankası Yayınlarının Modern Klasikler Dizisinin 49. su Kafka'nın ölümsüz eseri. Kafka başarılı bir tercümede biz okurların beynini mıncıklamaya devam ediyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız