Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Kazandığı ödüller arasında John W. Campbell Anma Ödülü, Philip K. Dick Ödülü, Theodore Sturgeon Anma Ödülü bulunan ve yaşayan en iyi bilimkurgu yazarlarından biri olan Robert Charles Wilson'dan, mucize kıta Darwinya'nın gizemli öyküsünün anlatıldığı nefes kesici bir roman.

1912'de insanlık tarihi bir mucizeyle altüst olur. Avrupa topraklarında artık Darwinya adlı yeni bir kıta ortaya çıkmıştır. Amerika'dan Darwinya'ya keşfe giden Guilford Law, hayal edebileceğinin çok ötesinde bir kaderle yüz yüze gelir. Usta yazar Robert C. Wilson, çok farklı bir yirminci yüzyılı anlattığı bu bilimkurgu romanında, sadece tarihe ve evrime bir alternatif getirmiyor, aynı zamanda modern insanın ve yaşadığımız dünyanın "öteki"sine yönelik tekinsiz bir yorum sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Darwinya, karakter zenginliği ile de dikkat çeken tekinsiz bir evren. Tanıdığımız ve alıştığımız dünyayı, bildik doğa unsurlarıyla yadırgatıcı mekanlara dönüştürmekte ustalıklı bir biçem söz konusu..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%27,3
%18,2
%27,3
%18,2
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.09.2015

Elchin Allahverdi

bu kitabı okudum. ancak ne okudu kendim de bilmedim. bence aldığı odüllerin hiç birine layık değildir. bu benim fikrim. zaman kaybı oldu benim için.

27.10.2014

Bilimkurgu Romanda Yeni Bir Soluk

Son zamanlarda kalıplarının dışına çıkmış,  alışılagelmişin dışındaki bilimkurgu romanlarının yayımlanması bu türü sevenler açısından memnuniyet verici. Philip K.Dick’in muhteşem “Yüksek Şatodaki Adam” adlı romanını okuduktan sonra tesadüfen bu yazarın adına konmuş bir ödülü alan Darwinya’ya başladım. Bir eserin ödül alması beni fazla etkilemez ama Darwinya bu ödülü fazlasıyla hak etmiş. Kitabı sipariş vermemde yazarı R.C.Wilson’un bilimkurgu edebiyatındaki başarılı geçmişi hakkında bilgi edinmem etkili oldu. Yüksek Şatodaki Adam gibi Darwinya da geçmiş zamanda geçen bir bilimkurgu romanı. 1912 yılında Avrupa’da mucizevî bir şekilde ortaya çıkan Darwinya adlı yeni bir kıtayı keşfetmek için yola çıkan roman kahramanı ile birlikte okuyucu da kendisini bu fantastik yolculukta buluyorÿ; sürükleyici, hayal dünyasını geliştiren, düşündürten, merak uyandıran bir roman. Çeviri ve kitap baskısı mükemmelÿ; okuyucunun romana yoğunlaşmasını kolaylaştırıyor. Romanın yazarı R.ÿcharles Wilson’u takibe aldım, umarım diğer romanları da, özellikle Hugo ödüllü “Spin” romanı, en kısa zamanda Türkçeleştirilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.