630,0 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Damgaların Göçü Kurgan Kitap Açıklaması

 


Kurgan kitabı gerçek bir keşfin öyküsüdür.Anadolu'nun ortasında bugüne kadar meçhul kalmış Güdül ve havadisi Türk kaya resimleri ve Türk yazıtları.Bu keşifte Ankara'nın batısında Güdül-Beypazarı arasında yer alan Güdül dağı ve uzantılarında gerçekleşmiştir.

Tarih Öncesi çağlarda ki Türk dini olan "Gök Tanrı"dinini doğal mabetleri olan bu dağlarda ve Anadolu'nun dağlarında, birçok yerde bizim izlerimiz vardır.Fakat Ankara Güdül dağı ve uzantılarında yer alan kaya resimleri kadar zengin bir alan henüz yoktur.Çok sayıda görsel malzemenin bulunduğu eser 14 ana bölümde Türkçe / İngilizce olarak hazırlanmıştır.Sayfa Sayısı: 526

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İlke Basın Yayın

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.06.2020

mükemmel

çok güzel bir kitap herkese tavsiye derim

02.06.2020

Mükemmel ama sahipsiz

Rahmetli Servet bey in bir seri çalışmasının devamı olan Güdül çalışması ne yazık ki sahiplenilmedi.  Ne halk ne Kaymakamlık ne belediye ne Valilik ne de Kültür Bakanlığı ne Üniversite sahiplendi.Oysa Türklerin Anadolu daki varlığının Malazgirt Savaşından çok önce olduğunu iddia ediyor bu eser somut örneklerle

30.11.2012

Mükemmel

Tek kelimeyle mükemmel bir araştırma ve belgeleme ürünü olmuş. Servet Bey´e canı gönülden saygılarımı sunuyorum. Herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.