Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cumhuriyet Ekonomisinin Öyküsü, 1. Cilt: 1923 - 1950 - Devletçilik: Altın Yıllar

Cumhuriyet Ekonomisinin Öyküsü, 1. Cilt: 1923 - 1950 - Devletçilik: Altın Yıllar

Cumhuriyet Ekonomisinin Öyküsü, 1. Cilt: 1923 - 1950 - Devletçilik: Altın Yıllar

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Tarihçi Kitabevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yirminci yüzyıl, insanlık tarihinin en kanlı yüzyılıdır. İki büyük dünya savaşı geçirmiş, yüz milyonlarca insanın ölümüne tanıklık etmiştir. Yirminci yüzyıl, tarihin çağ değiştirdiği bir yüzyıldır.

Osmanlı İmparatorluğu da Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda dağılmış yok olmuş, buna karşı Anadolu'nun yanmış yıkılmış dünyasında genç bir Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur. Bu mucizeyi Anadolu insanı, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının rehberliğinde, kan ve ateş içinde yoğrularak meydana getirmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan miras çok ağır, çok karanlıktır. Türkiye Cumhuriyeti'ne fakir bir halk, büyük kısmı yanmış yıkılmış topraklar ve muazzam bir borç bırakarak tarihe karışmıştır. Türkiye Cumhuriyetini kuranlar, bu boşluk içinde yoktan var ederek sağlam bir ekonominin temellerini attılar. İnsan yetiştirdiler, fabrikalar kurdular. Bugünkü Türkiye'yi böyle yarattılar.

Zamanlar geçti, sömürgecilik savından vazgeçmeyen Batı ile gafil yerel yöneticiler bu başarıyı tahrip etmek için ellerinden geleni yaptılar. Yeni kuşakların bu mucizeyi yaşatmak görevi ve sorumluluğu var.

Bu kitapta, bu görkemli serüvenin öyküsünü okuyacaksınız.Sayfa Sayısı: 456

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tarihçi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 456

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054534272


Yorumlar (1)

Olağanüstü bir kitap

Fikirler ancak doğru bilgi ile değerli olabilir. Türkiye´nin ekonomik değişimini kavramak için kesinlikle en önemli eserlerden biri. ( 3 cilt ) Kesinlikle okunmalı.