5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
13,2 TL
22,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Ocak - 03 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Cumbadaki Deli Kadın Kitap Açıklaması

Cumbadaki Deli Kadın'daki olayların, 1900'lü yılların başlarında gerçekleşen ve bu dönemi oldukça iyi yansıtan yanı için özellikle belirtilmesi gereken husus; kuvvetli bir gözlem gücü. Satıç, bu konudaki çalışmasını kurguyu zora sokmadan, olayların akışını teknik açıdan olumsuz bir biçimde etkilemeden gerçekleştiriyor. Okurun beklediği ve şaşkınlık ile karşılayacağı noktaları dikkatle belirlediğini gözlemlemek de gayet mümkün.

Satıç için bu gibi hikayeleri oluşturmak, en önemlisi başarılı bir şekilde ortaya koymak pek güç değil. Fakat okurun yeni hikayeleri bekleyişine şahit olmak da keyif verecek.

 

(Tanıtım Büteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.04.2020

Şaşırtacak kadar güzel!

Arka planda tarihsel ve belgesel yönü ayrıntılandırılmadan aktarılan 1.dünya savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşu döneminde geçen; içinize işleyecek kadar çarpıcı ve etkili bir hikayeyle verilen bir grup insanın olaylarla şekillenen hayatlarının anlatımı..Monologlar, içsel konuşmalar, duygular o kadar güzel aktarılmış ki; "ah keşke kurgusu, tarihsel olay örüntüleri biraz daha derinleştirilseydi de daha uzun uzun yazılmış, daha tarihsel derinliği de olan iki ciltlik bir roman olsaydı" demekten alamadım kendimi... Öyküsüne ve duyguların anlatımına hayran kaldığımdan; yer yer tekrarlanarak verilen "1. dünya savaşı dönemi azınlıkların işgalcilerle işbirliği yaptığı" düşüncesi rahatsız edici gelse de hikayenin güzelliğini reddetmeme sebep olmadı; olmasa daha güzel olabilirdi kanımca ama bu haliyle de hayran kalmaktan alamadım kendimi...Şimdi yazarın diğer kitaplarını merakla sipariş etmeye geldim, yorum yazmaktan da alamadım kendimi..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.