3,5/5 - 9 Kişi Yorum Yap
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Kasım - 05 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Leyla Erbil, çağdaş Türk edebiyatının, modern ve kentli edebiyatımızın yüz akıdır. Yerelliğin sınırlarını aşmış da değil, hiç tanımamıştır. Pek çok şeyin sınırını tanımadığı gibi. Bugün, Pen Edebiyatçılar Derneği şaşılası bir değerbilirlikle, hiçbir 'popülerite'si olmamış ve olmayacak bu yazarımızı Nobel Edebiyat Ödülü için aday gösteriyor. Bu, Erbil için, muhtemelen hiç alamayacağı Nobel'den daha değerli olmalı: Kendi gerçeğinin izinden ayrılmamakta direnmek ve buna rağmen, Unutuluş'u bir -sıfır yenmek!"
- Füsun Akatlı-


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 93

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Zenime, vahşi içgüdüsel doğamın sesi, Zenime Orta Avrupa mitoslarındaki ormanın derinliklerinde pejmurde kulübesinde yaşayan o vahşi cadı, Baba Yaga’nın kendisi...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%50
%37,5
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.07.2015

Okunması çok güç

Bu kitap bende çok değişik duygular uyandırdı. Zenime Hanım´ı çok sevdim ancak yazım biçimi okumayı çok güçleştirmiş. Bilinçakışı yöntemiyle yazılan kitaplar arasından ilk bunu okumuş olsaydım bir daha o türe yaklaşmazdım sanırım. Bazı betimlemeler ve kullanımlar tek başlarına bir yere not etme ihtiyacı hissettirecek kadar hoş ve bazı önermeler kafa kurcalayacak kadar etkileyiciydi. Aynı anda hem iten hem de çeken bir kitaptı. Her şeye rağmen bir tarz yaratacağım diye biçimini bu kadar zora koşmasaydı, Leyla Hanım´ın anlattıkları kafamın içinde izleri daha güç silinecek yollar açardı ve belki o yollardan da yürüyebilirdim. Ancak aradan geçen bir ay sonrasında şimdi aklımda kalan sadece Zenime Hanım´ın güzel tasvir edilmiş kendine has kişiliği ve kitabın karmaşıklığı. Okunmamalı demiyorum ancak edebiyatı iş edinmiş, özel ilgisi olan okurlar dışındakileri memnun edecek bir kitap olacağını pek düşünmüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.