39,6 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çocuklar için Felsefe Kitap Açıklaması

 

“Zaman nedir?”, “Kimin arkadaşınız olduğunu nasıl anlarsınız?”, “Beş yıl önceki sizle şimdiki siz aynı kişi misiniz?”, “Mantıklı bir şey aynı zamanda anlamsız olabilir mi?” Bunlara benzer soruların cevaplarını merak ediyorsanız filozof olma yoluna girmiş sayılırsınız!

 

Çocuklar İçin Felsefe, 10 yaş üzeri genç insanlara felsefenin harikalar diyarını tanıtmayı amaçlıyor. Kitapta yer alan, Değerler, Bilgi, Gerçek ve Sorgulayıcı Düşünme başlıkları altındaki kırk soru; çocukları, Antik Yunan Çağı’ndan günümüze filozofların üzerinde çalıştığı sorular hakkında düşünmeye çağırıyor.

 

Her bir soru, çocukların felsefi içerikleri ve kavramları anlaması ve aynı zamanda sıkılmadan iyi vakit geçirmesi için eğlenceli etkinlikler içeriyor.

 

 Yıllardır çocuklara felsefe öğreten, üniversitelerde felsefe eğitimi veren bir akademisyen tarafından yazılmış olan bu kitap, çocukların kendi başlarına ya da öğretmenleri eşliğinde sınıfta kullanmaları için tasarlanmıştır.

Her soru için öğretmenlere ipuçları veren bu kitapta, felsefe konusunda yazılı kaynakları da bulabilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.01.2021

Interaktif, Keyifli ve Çok Yararli

Farklı düşünürlerin felsefi bakış acılarından yola çıkarak günlük hayata dair yasantilarimizi sorgulamak için harika bir kaynak. Gençler, orta okul ve lise öğrencileri, derin düşünmeye dair yolculuk yapmak isteyen ebeveynler ve öğretmenler için çok yararlı bir kaynak. 5 yıldız aslında ama yıldızları düzeltmek mumkun olmuyor uygulamada.Bu kitabı okuyana keyifli yolculuklar

04.12.2020

Çocuklarla felsefe..muhteşemm

Sabırsızlıkla bekliyorum..

28.11.2019

Kesinlikle okunmalı

İlgimi çekerek aldığım bir kitap,bir eğitimci olarak okunması gereken ve çocuklara okutturulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.