18,2 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çocuk Yasası Kitap Açıklaması

 


Londra'da yaşayan, Yüksek Divan Aile Hukuku Dairesi'nin en başarılı ve ünlü hâkimlerinden Fiona Maye, özel hayatındaki kriz karşısında çaresizdir: Kocası Jack onu genç bir kadın için terk etmektedir. Fiona tam bu sırada kendini Adam Henry davasının hâkimi olarak bulur. On yedi yaşında bir lösemi hastası olan Adam, tedavisi için elzem olan kan naklini günah olduğu gerekçesiyle reddetmektedir. Onun kişisel haklarına saygı göstermekle bu hakları çiğneyerek hayatını kurtarmak arasında kalan Fiona, bir sonuca varabilmek için Adam'la görüşmeye karar verir. Bu görüşme ikisinin de hayatını değiştirecektir.

"Çocuk Yasası", inançlarla kanunların kırılganlığına ve insanlar arasındaki mesafelere dair, içe işleyen, unutulmayacak bir roman. Roza Hakmen'in Türkçesiyle.

"Hayatımın en sıradışı, güçlü ve dokunaklı okuma deneyimlerinden biri... Bütünüyle çarpıcı, hassas dengeler üstüne kurulmuş, kusursuz işlenmiş ve çok güzel yazılmış bir roman."
-Alberto Manguel-

"Yaşayan en iyi yazarlardan biri olan Ian McEwan'dan önemli bir roman daha."
-Washington Post-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.05.2021

Okunası

Hukuk, tıp, sosyoloji, psikoloji eğitimi görenlerin özellikle okuması gereken bir kitap. Çarpıcı bir gerçeklik yanında oldukça düşündürücü bir hikaye sunuyor. Uzun zamandır beni en etkileyen kitaplardan biri oldu

24.05.2021

İçerik

Bayıldım çok güzel bir kitap

02.03.2021

Adeta bir hukukçu

Yazarın okuduğum ilk kitabı bu... Hukuk dünyasının içinden biriymiş gibi yazmış. Yazarın titiz çalıştığını düşündürtüyor bu durum. Kitap. sizi davaların içinde boğmadan, ilgiyle okutuyor kendini. Başkahraman hem kendi hayatının hem diğerlerinin adaletini sağlamaya çalışırken siz de onunla birlikte bakıyorsunuz davalara. Kendinizi de karar verirken buluyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.