3,5/5 - 19 Kişi Yorum Yap
13,0 TL
20,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Çocuk Yasası Kitap Açıklaması


Londra'da yaşayan, Yüksek Divan Aile Hukuku Dairesi'nin en başarılı ve ünlü hâkimlerinden Fiona Maye, özel hayatındaki kriz karşısında çaresizdir: Kocası Jack onu genç bir kadın için terk etmektedir. Fiona tam bu sırada kendini Adam Henry davasının hâkimi olarak bulur. On yedi yaşında bir lösemi hastası olan Adam, tedavisi için elzem olan kan naklini günah olduğu gerekçesiyle reddetmektedir. Onun kişisel haklarına saygı göstermekle bu hakları çiğneyerek hayatını kurtarmak arasında kalan Fiona, bir sonuca varabilmek için Adam'la görüşmeye karar verir. Bu görüşme ikisinin de hayatını değiştirecektir.

"Çocuk Yasası", inançlarla kanunların kırılganlığına ve insanlar arasındaki mesafelere dair, içe işleyen, unutulmayacak bir roman. Roza Hakmen'in Türkçesiyle.

"Hayatımın en sıradışı, güçlü ve dokunaklı okuma deneyimlerinden biri... Bütünüyle çarpıcı, hassas dengeler üstüne kurulmuş, kusursuz işlenmiş ve çok güzel yazılmış bir roman."
-Alberto Manguel-

"Yaşayan en iyi yazarlardan biri olan Ian McEwan'dan önemli bir roman daha."
-Washington Post-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar
%36,8
%31,6
%21,1
%5,3
%5,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.03.2021

Adeta bir hukukçu

Yazarın okuduğum ilk kitabı bu... Hukuk dünyasının içinden biriymiş gibi yazmış. Yazarın titiz çalıştığını düşündürtüyor bu durum. Kitap. sizi davaların içinde boğmadan, ilgiyle okutuyor kendini. Başkahraman hem kendi hayatının hem diğerlerinin adaletini sağlamaya çalışırken siz de onunla birlikte bakıyorsunuz davalara. Kendinizi de karar verirken buluyorsunuz.

02.10.2020

bayıldım

yazarın okuduğum 2. kitabı..konunun seçimi , işlenişi ve  çarpıcılığı ve anlatımdaki empati olağanüstü..

25.09.2020

Çok iyi

Ian McEvan yine çok basit bir konu ile bize çok şey sorgulatıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.