Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Çocuk ve Allah Kitap Açıklaması

Çocuk ve Allah”ta Zeynep Direk, çocuğun Allah kavramıyla nasıl tanıştığını, ahlâk, ahlâk eğitimi ve din, toplumsal cinsiyet, haysiyet ve şeref kavramlarını anlatıyor.

Bu kitap on üç yaş ve üstü çocuklara yönelik özgün bir çocuklarla felsefe çalışmasıdır. Çocuklarla felsefenin amacı, çocukların eleştirel düşünmelerine ve yaşadıkları dünyayı sorgulamalarına yardımcı olmaktır.

Kitabın konusu ülkemizde de çok gündemde olan din ile ahlâk arasındaki ilişkidir.

Eleştirel düşünüm, çocuğun kendi deneyimlerinden yola çıkarak felsefî soruları ortaya koyar. Edebiyat ve felsefeye başvurarak bu sorulara yanıtlar arar.

Bu kitap ahlâk felsefesinin bazı temel kavramlarını ve sorularını tanıtıyor.

Çocuklara doğru bir ahlâk eğitiminin verilmesinin önemini vurguluyor.

Din eğitimiyle ahlâklı nesiller yetiştirilebileceği görüşünü eleştiriyor.

Kutsal metinlerdeki emirlerden bir ahlâk çıkarmanın güçlüğünü göz önüne seriyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Uyarlayan: Nuran Direk
Resimleyen: Aslı Alpar
Yay. Hazırlayan: A. Ceren Okur

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.01.2021

Çocuk ve Düşünmek

Felsefe gerçekte yaşamın her yerinde. Öyle  yalnız erişkinlere özgü bir yetenek değil. Nuran Direk konuları somuttan soyuta öyle anlaşılır bir biçimde sunuyor ki, yalnız felsefe öğretmiyor. Farkında olmadan nasıl yaşadığımızı da görüyoruz. Yalnız çocuk için değil erişkinlerin - ana babaların, erişkinlerin ve düşünme üzerine düşünen herkes için okunabilir...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.