Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Günümüzde dünya, her şeyin baş döndürücü hızla değiştiği bir süreci yaşamaktadır. Bilim, teknoloji ve ekonomi kurumunun öncülüğünde gerçekleşen bu değişim, toplumsal yaşamda bireylerin tutum, düşünce ve davranışlarını bazen olumlu bazen de olumsuz yönde etkileyip şekillendirmektedir. Olumlu etkileme, toplumsal uyumu pekiştirirken, olumsuz etkileme ise uyumsuz, norm dışı ya da suçlu davranışların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu tip davranışların günümüzde en dikkat çekeni ise, çocuklar tarafından gerçekleştirilen dolayısıyla 'çocuk suçluluğu' olarak ifade edilen türüdür.

Çocukların hangi nedenlerden dolayı suça yöneldikleri ve bunların tespit edilip çözüm yollarının bulunması hususu, çocuk suçluluğunun söz konusu olduğu bütün toplumlarda gündem oluşturan bir konudur. Devlet ve kurumlar arasında kurulacak işbirliği süreci ise, bu olgunun en aza indirilmesi noktasında önemli sonuçlar verecektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 294

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Serüven Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız