96,6 TL
Standart Teslimat : 27 Eylül - 30 Eylül
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çizgili Hayat Kılavuzu Kitap Açıklaması

 


Gençliği ya da çocukluğu doksanlı yıllardan önceye denk düşen herkesin bir şekilde bulaştığı bir iptiladır çizgi roman. İlk "hayat bilgisi" derslerinin çıkarıldığı, gizli gizli okunan, tutkulusunun büyüdükten sonra da vezgeçemediği bir "başka" dünya... Hayat bir çoğumuzun hayata başlangıcının en önemli kılavuzu... Puxa Vida! Levent Cantek'in derlediği bu kitabın öyküsü de bu etkinin altında başlıyor: Yazarların büyük bir çoğunluğu, e-mail aracılığıyla çizgi roman tartışan bir gurubun üyeleri iken, çokça gevezelik edip, çizgili hayat kılavuzlarını paylaşırken, tartışmalar birden hararetleniyor ve "boşa kürek sallamamak" için, enerjiyi belli bir amaca yönlendirmeye karar veriyor ve bu kitaba yol veriyorlar! Vay Canına! Daha çok "kahramanlar, dergiler ve türler" çerçevesinde ilerleyen çalışma öncelikle Türkiye'de yayımlanan çizgi romanlar üzerine odaklanıyor...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 503

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.09.2002

kilavuz bu mu demek????

Kitapta yazısı olan bir arkadaşımın isteği üzerine aldım ve okumaya çalıştım. Başlıktaki `kılavuz` lafına taktığımı özellikle söyleyeyim. Bu tür kitaplarda bir aradığınız olunca bulabilmeniz kolaylaştırılmış olmalı. Burada bir şeyi bulmak tesadüfi gibi. Kategoriler önceden belirlenmemiş de yazılara göre sonradan kategori başlığı atılmış gibi geldi bana. Siz tanıtımınızda çok renkli demişsiniz. Belki bu çok yazarlı olmak öyle de sonuç verebilirdi ama sanki okuyanı fazla düşünmeden yazılmış. Benim ilgimi çeken özel çizgi romanlarla ilgili bölümler var; ama orada onlarla ilgili çok standart, internetten indirme diyebileceğim bilgiler vardı. Yani, bir kitap, hele kılavuz diyorsa, böyle olmamalı. Bazen çok ciddi bazen çok sulu dil; eh, tamam olsun, ama bu kitap neyi hedeflemiş ben anlamadım. Sonuç: Aradığım bilgileri bulamadım. Bazen keyif aldım okuduğumdan; ama hayır, hiç de 15 milyon verip alınmış bir kitaptan beklediklerimle karşılaşmadım. İyi niyetli bir çizgi roman tanıtım kampanyasi için bu kitap işe yarar belki; ama bu başlıkla bu sunumla yanlış olmuş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.