Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Çıplak ve Yalnız Kitap Açıklaması

 


"Küçük ve yalnız" olduğunu sanan bir kahramanın "büyük ve kanlı" bir geçmişe yaptığı yolculuk…

Amcam ölünce ilk bana haber verdiler. İnanmadım. Olmaz öyle şey, dedim. Oldu valla, dediler, amcan öldü. Ya tabii ki ölmüştür, ayrı konu, ama ilk bana haber verdiğinize inanmıyorum, dedim. İnan, dediler, ilk sana haber verdik. Sustum ve benimle konuşan nefesin arkasındaki boşluğu dinledim. Yalan olsa bir hışırtısı, bir kıpırtısı, bir şeysi mutlaka duyulurdu. Doğru söylüyorlardı. Cidden amcam ölmüştü ve ilk bana haber veriyorlardı. Çok duygulandım. Hayatımda ilk kez bir konuda ilk akla gelen isim oluyordum. Peki, dedim, teşekkür ederim. Gururum okşandı. Bunu hiç unutmayacağım. Ayrıca hepimizin başı sağ olsun. Ölenle ölünmez. Allah geride kalanlara sabır filan. Ben müsaadenizle gidip biraz ağlayayım.
İyi geceler.
Telefonu kapattım.

Çıplak ve Yalnız son sayfasına dek elinizden bırakamayacağınız sarsıcı bir roman.

Yazarla söyleşi Bölüm: 1...

Yazarla söyleşi Bölüm: 2...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 600

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Seçilen 1960 darbesi arka planının, romanın bir kurmaca eser olarak bütünlüğüne katkısı, istenildiği kadar büyük değil kanımca..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.12.2016

Güzel

Kabul etmek gerekir ki Hamdi Koç'un başyapıtı. Bundan önce yol kazaları olmuştu. Özellikle Melekler Erkek Olur'dan sonra, onun türevi şeyler yazmaya çalışması bence yoluna ket koydu. Büyümesini engelledi. Koç yetenekli bir yazar. Birçok çer çöp ortada dolaşırken onun ıskalanmaması gerek. Ama ey güzel ülkem, sen kimleri ıskalamadın ki...  Okuyun!!!

28.11.2015

Okunmalı

Okumak isteyen, merak edenler için...

07.09.2015

Okunmali

600 sayfa olmasina ragmen heyecan ve merakla cok kolay ve hizli okudugum cok iyi bir roman. Tavsiyedir, pisman olunmaz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.