77,35 TL
Standart Teslimat : 03 Nisan - 06 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Cingo Kitap Açıklaması

 

Cingo, kendini insan sanan sevimli bir köpeğin hikâyesi. Sevilen yazar Şermin Yaşar, bu eserinde Gocukoğlu ailesinin barınaktan sahiplenip Cingo adını verdikleri Golden Retriever cinsi köpek ile hayatlarının nasıl değiştiğini anlatıyor. Yazarın samimi bir dille kaleme aldığı çocuk kitabı, komik kurgusu ve akıcı anlatımıyla yediden yetmişe tüm okurların beğenisini kazanıyor. Bu eğlenceli hikâyeye daha yakından bakmaya ne dersiniz?

 

"Cingo" adlı kitabı neden okumalısınız?

Şermin Yaşar'ın yazdığı Cingo adlı çocuk kitabı, çocuklara hayvan sevgisi aşılayacak eğlenceli bir hikâyeyi konu alıyor. Odak noktasında Cingo'nun yer aldığı hikâye; Cingo'nun biricik dostu Cango yani Can Gocukoğlu, Can'ın annesi Binnur Hanım namıdiğer Bingo ve babası Taner Bey diğer bir deyişle Tango etrafında şekilleniyor. Soyadı Gocukoğlu olan aile üyelerinin her biri, kitap boyunca isimleriyle soyisimlerinin birleşiminden oluşan özel adlarıyla anılıyor. Cingo ile uyumlu olarak kurgulanan bu isimler, hikâyeye ayrı bir komiklik katıyor. Kimi zaman Cingo'nun kimi zaman diğer karakterlerin dilinden anlatılan hikâye, okuru güldürürken düşündürüyor. Yazarın muhteşem bir hayal gücü ve empatiyle kaleme aldığı eser; okuru hayvanlarla insanlar arasındaki ilişki hakkında düşündürecek pek çok detay içeriyor. Köpeklerle ilgili deyimlere ve Gocukoğlu'nun Gıcıkoğlu'na dönüşmesi gibi kelime oyunlarına da eserinde yer veren yazar; eserin anlatımını daha eğlenceli hâle getiren bu gibi detaylarla hem Türkçenin zenginliğini gözler önüne seriyor hem kelimelerle oynamanın ne kadar zevkli olduğunu okurlarına gösteriyor. Ayrıca yazar; bir yavru köpek sahiplenen Gocukoğlu ailesinin bu konudaki iyi ve kötü tüm tecrübelerini okurlarla paylaşarak köpek sahiplenmek isteyen çocuklara ve ailelere büyük sorumluluk gerektiren bu süreç hakkında fikir veriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şermin Yaşar'ın Cingo adlı eserini; her gece kendisinden Cingo'nun maceralarını anlatmasını isteyen çocukları Tuna, Mete ve Name'ye ithaf ettiğini biliyor muydunuz? İlk kez 2019 yılında Doğan ve Egmont Yayıncılık tarafından yayımlanan eser, Elif Balta Parks tarafından resimlenir. 6-13 yaş arası okurlara hitap eden eser, turuncu renkli detaylara sahip siyah beyaz resimlerle süslenir. 189 sayfadan oluşan eserin en başında; yazarın kitabın yazım sürecinde gerçekleştirdiği Saksı Çalıştırma Atölyesi'nde kendisine eşlik eden öğrencilerin her birinin adını anarak kaleme aldığı teşekkür notu bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şermin Yaşar'ın çocuklara ve yetişkinlere yönelik olarak yazdığı pek çok eser bulunuyor. Cingo adlı eseri beğendiyseniz yazarın Lo, Oh Ne Âlâ Memleket, Abartma Tozu, Dedemin Bakkalı, Babaannem Geri Döndü ve Dedemin Bakkalı-Çırak adlı diğer çocuk kitaplarını da okuyabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.