İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 496

Dil : Türkçe

İngiliz edebiyatının Zolası sayılan Thomas Hardy (1840-1928), edebiyattaki asıl ününe Çılgın Kalabalıktan Uzak adlı eseriyle kavuşmuştur.İnsan ve doğa eksenli yazınsal anlayışında köy yaşantısı, ruh ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İngiliz edebiyatının Zolası sayılan Thomas Hardy (1840-1928), edebiyattaki asıl ününe Çılgın Kalabalıktan Uzak adlı eseriyle kavuşmuştur.

İnsan ve doğa eksenli yazınsal anlayışında köy yaşantısı, ruh çözümlemeleri, kişilik çatışmaları gibi temalar önemli yer tutar. Eserlerinde 'insan' kendisiyle sürekli bir savaş halindedir ve bu durumun unsurlarını akıl, bilinç, duygu karmaşaları oluşturur.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 417

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Ama bir kötülükten sakınma kararlılığı, kötülük ondan sakınılmayı olanaksız kılacak kadar yakınlaşmadan önce nadiren ortaya konabilir"

Hardy’nin daha sonraki çalışmalarında yoğun bir biçimde hissedilen Viktorya dönemi sonlarındaki modernite baskısı, Çılgın Kalabalıktan Uzak’a pek bulaşmamıştır. Mütevazı taşralı karakterler sanki daha eski bir çağdan gelmiş gibidir ve Hardy, en önemli romanlarına mekân olmuş topoğrafik ve hayalî kara parçası için ilk olarak burada “Wessex” adını kullanmıştır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%95,5
%4,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Aşık olunasi Mr. Oak

Victoria Doneminin en sevdigim romanlarindan bir tanesi kesinlikle. Karakterlerin gercekligine ve ortamin buyusune kapilmamak elde degil. Tabi ki beni en cok etkileyen karakter sabrıyla Gabriel Oak oldu. Karakterlerin kararlarinda, kararsizliklarinda, limitlerinde, asklarinda kendinizden birseyler bulabilirsiniz.

..

Başından itibaren romanın atmosferine kapılmamak elde değil. Roman kahramanları gerçek hayatta tanıdığım insanlar haline gelmişti adeta. Çıkan bir fırtınada ben de telaşa kapılmıştım onlarla birlikte. Güçlü gerçekçiliği ile okunmaya değer.

Gerçekten harika bir kitap

Thomas Hardy´nin ilk okuduğum kitabı. Diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum. İnanılmaz güzel doğa tasvirleri, insanların karakter tahlilleri hepsi muhteşem. En sevdiğim yazarlar arasında 1. sıraya yerleşti. Okuyun bayılacaksınız.