Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Çığrından Çıkmış Zaman Kitap Açıklaması

 


Kaçış yok

Ragle kurtulması gerektiğini biliyordu. Ama..bindiği taksi şehrin sınırlarını geçemiyordu..her nasılsa otobüs bileti kuyruğu hiç azalmıyordu..ve aslında acaba gerçekten otobüs var mıydı?

Umutsuz bir hareketle kasabadan ayrılmış ve yabancı bir eve sığınmıştı. Belki burada, bir anda muazzam bir entirikanın öznesi haline gelmiş olduğu yanılsamasını alt edebilirdi..Sayfa Sayısı: 274

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.01.2016

Abi yürüyün ya.

Tamam çeviri o kadar iyi değil tamamda artık sıkıldık her 645 kitabının altında bu yorumu görmekten. Değil abi tamam da ´çeviri çok kötü ama romanı çok beğendim´ demek nedir? Demek ki yeterli gelmiş.
İngilizce biliyorsan al orjinalini daha ucuza. Daha iyi oku. Yok bilmiyorsan eyvallah de geç, lafg kalabalığına gerek yok.

28.09.2014

çeviri

atıkırkbeş tayfasının türkçe ile bir derdi olmalı. çevirileri yapan arkadaşlar muhtemelen zeki ve çevik arkadaşlar lakin ülkemizde çeviri yapmaya kalkışanların bir çoğu türkçeyi çantada keklik gördüklerinden çeviriler berbat düzeyde. çeviri sonuç itibari ile bir edebiyat sanatıdır; çevirisi yapılan dili çok iyi bilmekle güzel çeviri yapılamıyor maalesef. şimdilerde her taraf yabancı dilleri iyi türkçeleri kötü çevirmenlerle kaynıyor; eskiden yabancı dilleri vasat türkçeleri iyi çevirmenler vardı; onları çevirileri halen en iyiler.

14.12.2007

Çeviri yapmayı öğrenemeyeceğiz.

Ne yazık ki PKD'in bir kitabı daha kötü çeviriye kurban gitmiş. Evet, yazar zaten zor cümleler kuruyor, ama bunları anlamayan biri çeviri yapmamalı. Hele "Red Cross isimli bir firma" hiç yazmamalı. (Kızılhaç) Hele "for good" un türkçesi "İyilik için" hiç hiç değildir.
6.45'e yakışmayan bir çeviri. Düzgün çevrilirse oldukça iyi bir PKD kitabı olur.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.