Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Kalabalık, kanyondan aşağıya aktı. Holmes, Fetlock, Archy Stillman, herkes. Bir kilometreyi birkaç dakikada aldılar. Bir fenerin ışığında Flint Buckner'ın kulübesinin dümdüz ve katı toprak zeminini buldular. Kulübenin kendisinden bir zerrecik bile kalmamıştı, ne bir paçavra, ne bir kıymık! Ne de Flint'ten bir iz…"

Mark Twain, bu polisiye öyküsüyle sizleri çok şaşırtacak. Aynı hikâyede iki ayrı muamma, iki ayrı dedektif... Efsanevi kahraman Sherlock Holmes, yeniyetme bir dedektife mi yenilecek? Yoksa, bu büyük sırrı kendisi mi çözecek?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Labirent

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Mark Twain'in Çift Taraflı Bir Dedektif Hikâyesi başlıklı uzun öyküsü –ya da kısa romanı– bir polisiye roman parodisi. İlk kez 1902’de yayımlanan ve genellikle Tom Sawyer veya Huckleberry Finn gibi Mark Twain’in alışık olduğumuz eserlerine içerik olarak pek benzemeyen kitapta, parodinin merkezinde meşhur dedektif Sherlock Holmes yer alıyor. Günümüzün de popüler kültür ikonlarından biri olan efsanevi dedektifin güncel parodileriyle bugün karşılaşmak çok şaşırtıcı olmuyor, ama edebi anlamda 1887’de doğan Sherlock, Twain’in mizahına malzeme olduğunda da gayet yaygın bir şekilde tanınıyordu. O nedenle Twain’den tam zamanında gelmiş bir hamle bu. Dahası, yukarıdaki Jane Austen örneğindeki gibi yoruma açık bir mizah ya da eleştiri yok bu eserde. Tam aksine, Twain düpedüz dalga geçiyor Sherlock’la..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız