3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,6 TL
17,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 19 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 20 Ağustos
Standart Teslimat : 21 Ağustos - 23 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Hep kitap’ın yazmayı ve okumayı hayatının merkezine yerleştiren, sözcüklerden beslenen herkesin ilgisini çeken “Atölye” serisinden bu defa da edebiyatın gizli kahramanlarının baş ucundan ayırmayacağı bir kitap: Çeviri’Bilirsin: Edebiyatın Gizli Kahramanlığı Hakkında Notlar!
Romanlarıyla olduğu kadar James Joyce gibi “çevrilemez” denen bir yazarın eserlerini bile ustalıkla dilimize kazandırmasıyla da tanınan, bol ödüllü çevirmen Fuat Sevimay, çevirinin inceliklerini verdiği onlarca atölye, çevirdiği onlarca kitaptan yola çıkarak anlatıyor.
Çevirmenler edebiyatın gizli kahramanları. Çoğu zaman dünya edebiyatının bekçileri. Ama kahramanların da önünde o boş sayfa açıkken danışacak bir dosta ihtiyacı vardır. Çeviri’Bilirsin bu yolda sizin gerçek dostunuz olacak!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%66,7
%0
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.05.2019

1 yıldız değil 5 yıldız

Beş yıldız vermeye çalışırken yanlışlıkla bir yıldızı işaretledim, lütfen yorumları ve puanlamayı önemseyenler 1 yıldızı görmezden gelsinler.

08.04.2019

Bir Rehber Kitap

Sadece çeviriye yeni başlayanlara değil, çeviri yapan herkese değerli öneriler sunan, ipuçları veren çok güzel bir kitap, akıcı, anlaşılır, bol örnekli. İngilizce metin ve bunun 5-6  farklı çevirisi üzerinden değerlendirildiği bölümler haricinde de çok yararlı saptamalar, bilgiler, öneriler var. Zevkle okudum, çevirmekte olduğum bir metni kitabın önerileri doğrultusunda gözden geçirip sadeleştirdim.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız