4/5 - 21 Kişi Yorum Yap
32,5 TL
50,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 07 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Cennetin Doğusu

Gazap Üzümleri, Fareler ve İnsanlar, İnci gibi eserleriyle dünya çapında büyük bir üne kavuşan Nobel ödüllü Amerikalı yazar John Steinbeck’in Cennetin Doğusu romanı, Amerikan edebiyatının başyapıtlarından biri olarak gösteriliyor. Steinbeck’in 1952 yılında yayımlanan ve “Bugüne kadar yazdıklarım, bu kitap için bir hazırlık niteliğindeydi.” şeklinde ifade ettiği eser, iyilik ve kötülük arasındaki mücadelenin antik zamanlardan bugüne uzanışını konu ediniyor.

Gerçek Yaşamdan “Amerikan Gerçekçiliği”ne Ulaşan Bir Yapıt

Steinbeck’in kendi yaşamından izler taşıyan Cennetin Doğusu, Kuzey California’daki verimli tarım arazilerinden olan ve yazarın gençlik yıllarında tarım işçisi olarak çalıştığı Salinas Vadisi’nde geçiyor. Kurgu ve olayların işleniş şekli bakımından Amerikan Gerçekçiliği akımına dahil edilen eser, bölgedeki çiftçi ailelerinin yaşamını tüm yönleriyle ele alıyor. Yazar, eserindeki karakter ve tipleri, burada karşılaştığı gerçek kişilerden yola çıkarak okurlarına aktarıyor.

İyi ve Kötünün Ezeli Mücadelesine Yakından Tanıklık Edin

Cennetin Doğusu, Amerika’da hayatta kalma mücadelesi veren ve sonunda yolları Salinas Vadisi’nde kesişen Trask ve Hamilton ailelerinin çekişmesini anlatıyor. Satır aralarında iyilik ve kötülüğün temellerini irdeleyen eser; “Kabil’in işlediği ilk günah karşılığında iyi ve kötünün doğuşu” ile “davranışlarda kader ve iradenin payı” gibi konularda okurlara önemli sorular yöneltiyor.

Trask ve Hamilton ailelerinin bireyleri üzerinden insanın temel özellikleri, sahip olduğu değerler ve davranış biçimlerini irdeleyen Cennetin Doğusu; okurlarını delilik ve bilgelik, erdemlilik ile ahlaksızlık, bağlılık ile nankörlük gibi zıt kutupları çarpıştırmaya çağırıyor. Mitler, kutsal kitaplardaki anlatılar ve metaforların bolca yer aldığı eser, insanoğlunun kendine dair kuşaklardır sorguladığı soruları bir potada eritiyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

İnsani öğretiler konusunda bir başyapıt niteliği taşıyan Cennetin Doğusu kitabını siz hala okumadınız mı? Dünyanın en başarılı yazarları arasında gösterilen John Steinbeck’in bu eseri, sizi tarihin en girift olgularını başlangıçtan bugüne sorgulamaya davet ediyor. Bu kitabı hemen şimdi sepetinize ekleyin, iyilik ve kötülük kavramlarına Steinbeck’in penceresinden bakmanın ayrıcalığını siz de hissedin.

 

 

Puanlamalar

%71,4
%14,3
%9,5
%0
%4,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.05.2020

Muazzam

Hani çok güzel bir kitap bittiğinde bir süre kahramanlarıyla birlikte yaşarsınız ve yeni bir kitaba geçmek için zaman gerekir ya... O evredeyim. Keşke bu kadar hızlı okuyup bitirmeseydim. Steinbeck'i zaten çok severim, her kitabıyla hayranlığım katlanıyor.

01.03.2020

Etkileyici.

Gerçekten okunması gereken kitaplar arasında ve en etkilendiğim kitaplardandır. Amerikan kapitalizmini dibine kadar yaşatan, sizi derinden sarsacak ve aldığı ödülleri fazlasıyla hak etmiş diyeceksiniz. Steinback'in bence başyapıtıdır. Sonunda göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

10.02.2020

Okuması, okutulması, sevilmesi, sayılması bir kitap

İyiyle kötünün kavgasında direnmenin ve pes etmenin öyküsü bir anlamda da Kötünün ve iyiliğin evrim süreci.  Bir de aklımda yer edinmiş cümlesi, "Acınla gurur mu duyuyorsun? Diye sordu Samuel. "Seni büyütüp trajikleştiriyor mu?"

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.