15,48 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Cennete Girmenin Kolay Yolu - 2 Kitap Açıklaması

 


Bu kitap, cennete girmenin çok zor olduğuna inananlara, cennete girmenin çok kolay olduğunu izah etmektedir. Aslında kelime-i şahadet getirmek insanı cennetlik eder. Cennete girmek bu kadar kolaydır.

Atalarımız; "İslam dini kıldan ince kılıçtan keskindir" demişler. Yani çok incelik noktaları vardır. Cennete kolayca gitmek için önce iman nedir ne değildir onu iyice öğrenmemiz gerekiyor. Tam bir iman nasıl olur ve bu imanla nasıl cennete gidilir? Dini konularda cahil olmak çok tehlikelidir. Çünkü yolun sonunda bizi cennetin beklediği gibi cehennem de beklemektedir. Onun için imanî konularda bilgimiz tam olmalıdır. Tam bir iman nasıl olur? İşte bunu anlatmaya çalıştık. Aslında imansızlık da çok kolaydır. İnsan bilmeden hemen küfre düşüp cehennemlik olabilir. Bunun için de "Cehennemden Kurtulmanın Yolu" isminde bir kitap daha yayınlayacağız İnşallah! Bu kitapta kısmen cehennemden kurtulmanın yolu da izah edilmektedir. Kitabı okuyunca göreceksiniz ki; cennete gitmek çok kolay, her akıl sahibi aklı ile bu yolu tutar. İşin aslı her konuda Allah'ı doğrulamak ve işlenen günaha tevbe etmektir. Birçok insan Allah vardır, birdir, her şeyin yaratıcısıdır diye inanmakla beraber birçok konuda Allah'ı tenkit etmektedir. Hatta öyle insanlar vardır ki, Allah'a isyan ettiğinin farkında bile değildir. Böyle bir iman olmaz. İman etmek aklın işi, iman etmemek ise akılsızlıktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mat Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.