5/5 - 10 Kişi Yorum Yap
30,45 TL
43,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Nisan - 24 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Cenk Hikayeleri Kitap Açıklaması


Eskiden, çok eskiden, uzun kış gecelerinde, kısık lambaların puslu camlarda titrek ışıltılarla kıpraştığı köy kahvelerine gece masalcıları, dengbejler, aşıklar gelirlermiş... Dışarıda dondurucu bir fırtına ortalığı kasıp kavurur, şiddetli bir tipi dünyanın bütün kış kahvelerini tehdit ederken, onlar, üzerlerindeki karları silkeleyip, kalın abalarını ocağın kenarında kurutup, kendilerine sunulan kahveden ve tütünden kısmetlerini alıp; eskilerde kalmış, geçmiş zamanların güzelleştirdiği masalların yırtık, sökük yerlerini onararak; belleklerine gömülmüş imgeleri bulup çıkararak, üzerlerindeki çöl tozunu silkeleyip, parlatıp, canlı kılarak yeniden anlatırlarmış. Zamanın küllerinin savurduğu insanları, öyküleri, destanları, masalları, kahramanları, sevdaları camları puslu kış kahvelerinde, ölü mangal ateşinin ışıyan gözlerine baka baka yeniden anlatmak, yeniden dinletmek kolay değildir.
Hiçbir yeniden kolay değildir.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Murathan Mungan'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern ile Sabit Fikir’in işbirliğinde düzenlenen sıra dışı söyleşi dizisi ‘Sözünü Sakınmadan’ konuşmalarının ilkinde eleştirmenler Semih Gümüş, Ömer Türkeş ve Kaya Genç’in konuğu ünlü romancı, şair ve tiyatro yazarı Murathan Mungan’dı. Etkinlik 7 Temmuz 2011 Perşembe günü İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlendi. Mungan’ın bu yıl yayımlanan son kitabı Şairin Romanı’nın ve otuz yıla yayılan yazarlığının konuşulduğu söyleşiye okurlar da sorularıyla katıldı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşiyi buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.08.2020

Tavsiye

Okunması gereken kaliteli bir kitap....

20.07.2002

"...cümle lisanın bittiği yerden..."

Oyuncuyum, kişiselleştirilmemiş objektif eleştiriler yapmakta zorlanırım. Bu kitap bende borçluluk duygusu uyandırdığındandır sanırım, yazma gereksinimi duydum. "Borçluluk suçluluktu" M.M.
Yürekcoşturan destansı kokusuyla güçlünün güçsüzü yediği hoyrat döngüye acıyı aşkla sevdirerek, aynı anda hem boyun eğdirip hem başkaldırtıyor Cenk Hikayeleri. Dilinin imgeleri ilk satırdan son satıra dek karşı konamayacak bir zehirle bedendeki zehri atıyor. Son sayfalara yaklaştıkça güçlükle kitapla vedalaşmaya hazırlandım. Ne de olsa yaşamın döngüsü Cenk Hikayeleri'ndeki kadar ince dilli değil. İnime zor yetişmiş yaralarımı tanımlama çabasında farketmeden sesimi yutmuştum. Çizmekteydim. Dilimi çözdüğün için sağolasın.
"...cümle lisanın bittiği yerden..."

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.