42,0 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çember Kitap Açıklaması

 

Amerikalı yazar Dave Eggers'ın 10. eseri, büyük bir satış başarısı yakalayan Çember - The Circle, distopik kurgusuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Dave Eggers, Türkçe çevirileri yine Siren Yayınları tarafından yayımlanan "Müthiş Dahiden Hazin Bir Eser" ve film uyarlamasında Tom Hanks'in başrolde yer aldığı "Kral İçin Hologram" adlı romanlarıyla tanınmaktadır.

 

2017 nisan ayının son çeyreğinde beyazperde uyarlaması vizyona giren filmde; J.K Rowling'in ünlü Harry Potter serisinin film uyarlamalarında Hermione Granger rolünü canlandıran ünlü oyuncu Emma Watson'a, büyük Hollywood yıldızlarından Tom Hanks ve Star Wars: Güç Uyanıyor (Star Wars: The Force Awakens) filminde Stormtrooper Finn rolünü canlandıran, son dönemin yükselen yıldızı, yetenekli oyuncu ve komedyen John Boyega eşlik ediyor.

 

Emma Watson, Tom Hanks ve John Boyega gibi isimleri barındıran Çember - The Circle filminin yönetmeniyse James Ponsoldt.

 

Dave Eggers - Çember (The Circle) romanı, kurgusu ve anlatım tekniği bakımından Aldous Huxley'nin Cesur Yeni Dünya adlı klasik romanını ve George Orwell'ın Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı ikonik romanını andırıyor. Fakat arada belirleyici bir çizgi var. Dave Eggers - Çember (The Circle) adlı romanda klasik distopya eserlerinin politik çemberinin dışına çıkarak çağımızdaki gerçek korku senaryolarına dikkat çekiyor: teknoloji, sosyal medya ve internet. 

 

Mae Holland, dünyanın en güçlü internet şirketi olan The Circle'da (Çember) işe alınır. Bu Mae için öyle mucizevi bir andır ki Mae, hayatının fırsatını yakaladığını düşünmektedir. 

 

Düşlerindeki işi bulduğunu düşünen Mae; kendisini, arkadaşlarını ve yakınlarını hatta insanlığın geleceğini etkileyecek bir gerçekle karşılaşacaktır. Bir kadının hırsı ve idealizmiyle başlayan roman, birden kendini endişe dolu bir atmosfere bırakacaktır ve okuyucunun zihninde hafıza, geçmiş, gizlilik, ahlak, demokrasi ve insan bilgisinin sınırları hakkında birtakım soruların belirmesine neden olacaktır.

 

"Ürkütücü."
-The Washington Post

 

"Büyük Birader hâlâ peşimizde."
-Time

 

"Çağrışımları korkunç olsa da, okuması çok zevkli."
-New York Times Magazine

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.02.2019

Çemberin Hikayesi

Çok büyük bir heyecanla aldığım ve bir o kadar merakla başladığım kitap benim için bir hayal kırıklığına dönüştü. Biraz konudan bahsetmem gerekirse Mae adında bir kızın bir arkadaşı vasıtasıyla çember adlı çok büyük bir şirkete girmesiyle başlıyor. Bu şirkette herkesi gözleyen kameralardan tutun da insanlara çip takılması gibi yenilikçi fikirleri sunan ve üreten bir şirket. Ana karakterimizle beraber insanların neye dönüştüklerini, dünyanın nereye gittiğini sorgulatan bir kitap. Benim yorumuma gelirsek eğer başlarda çok güzel olsa da yazar kitabı uzatmak için sürekli yeni olaylar yaratmaya, karakterleri birbirine düşürmeye çalışmış. Fakat kitapta sürekli tutarsız şeyler de okumaktayız. Çok güzel bir fikir çok güzel bir kitap olabilirmiş. Ama malesef beğenemedim. Kendisi beyazperdeye de uyarlanmış fakat film kitaptan daha beter. Teşekkürler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.