Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Özgür irademizi kullanırken üzerimize kapattığımız veya üzerimize kapatılan zindan kapılarını sonuna kadar açmadıkça, zindanların duvarlarını yıkmadıkça, verdiğimiz hiçbir karar kendi özgür irademizle verdiğimiz bir karar olmayacaktır. Çünkü özellikle sosyal ve tarihi belirleyiciler birer zihinsel kod olarak bizim zihnimizin arka planında çalışır. Bir şeyi düşünürken bunların farkında değilizdir. Bir tür bilinçdışı faktör olarak düşünmemize çok şiddetli bir şekilde tesir ederler.

Amacım toplumsal, tarihi ve dini alanda oluşturulmuş zindanlara birer darbe indirmektir. Bunu yaparken de bir konuda ulaşabildiğim tüm delilleri dikkate alarak, vicdanımın ve aklımın sesine kulak vermek şartıyla, oluşmuş veya oluşturulmuş tasavvur, aktarılmış bilgi veya zihinsel kodları değerlendirmeye çalıştım. Mümkün olan yerde mevcut olana alternatif düşünce ve unutturulmuş / zayıflatılmış bilgilerin neden doğru olabileceğini tartıştım. Bazen de bunlara sadece dikkat çekmekle yetindim.

Yaptığım değerlendirmeler, ulaştığım neticeler ve önerdiğim alternatif düşüncelerde mutlaklık iddiasında değilim. Bunları yazdım. Çünkü bunların tartışılmasını istiyorum ve yeni alternatif düşüncelerin ortaya çıkması konusunu da çokça arzuluyum. Okuyucunun bunu dikkate alarak okumasında fayda olduğuna inanıyorum.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 221

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mana Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız