21,75 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çelişki Kitap Açıklaması

 


“Yanılmıştın… Zaten hep yanılırdın. O günden bugüne geçen yıllar boyunca tüm arzularımda yanıldın. Ömrüm boyunca sadece bir şeylere inanmak ve bağlanmak istedim dostum. Derinlemesine düşünmeden… Uzun uzadıya değil kestirmeden… Her beğenir gibi olduğu şeye ‘süper’ diyen beyaz yakalı gibi üstünkörü… Derinliğin caydırıcılığından ötürü… Misal kaçaklık gibi bir vasatı sevmek istedim, vasata sarılmak, vasatı koklamak istedim. Çabalarımızın ve çabalayanlarımızın imkânsızlığını bildim. Onları beceriksizliklerinden, başarısızlıklarından sarmak istedim.”
Doksanlı yılların sonu… Yolunu kaybetmiş bir ülke ve birçok benzeri gibi yaşadığı toplumla hesaplaşma çabasında yolunu kaybetmiş bir delikanlı. Çevresindeki herkes, her şeyin hızla değiştiğini düşünüyor; oysa yaklaşmakta olan esas değişime kendilerini hazırlamaktan başka bir şey yaptıkları yok. Seçim otobüslerinin masum duyguları solladığı yollarda, kavurucu Akdeniz güneşi altında kaçak bir hayat ne kadar sürdürülebilir ki İyi bir yol arkadaşı yoksa.Çelişki, son yılların cesur kalemi Barış İnce’den zülfüyâre dokunan bir roman…

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.10.2020

başarılı

yeni nesil edebiyatçılardan hoş ters köşeli bir roman

13.06.2020

Çok beğendim.

Beklentimin çok çok üstündeydi, harika bir kitap.

06.07.2019

İnci gibi

Altı çizilmedik, içime işlemedik satırı kalmayan bir kitap yazmış Barış İnce.  Kendisini Bavul Dergi’de de zevkle takip ediyordum Çelişki ile kalemini daha yakından tanıma fırsatı buldum. Her biri ayrı bir romanda irdelenecek derinlikteki düşüncelerini, aklının içinde dönüp duran sorularını, tespitlerini, yüzleşmelerini ardı ardına ve ustaca sıralamış. Tek bir kitapta inci gibi ipe dizmiş. Tekrar tekrar okuyacağım bir başucu kitabına rastladığıma mutlu oldum.  Ve bugün umut dolu bir gün. Beklentilerin güzelliklere dönüştüğü istisnai bir gün olsun umarım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.