Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...

.. Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khtonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları...

... Dan Brown, dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesine giren; Kayıp Sembol, Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası ve Dijital Kale gibi kitaplarının yanı sıra tüm zamanların en çok okunan romanlarından biri olan Da Vinci Şifresi’nin yazarıdır. New England’da eşi ile birlikte yaşamaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 543

Baskı Yılı: 2013


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 672

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Her ne kadar son derece heyecanlı, sürükleyici olsa da, Brown’ın söz konusu yeni romanı, onu bir markaya dönüştüren eseri Da Vinci Şifresi kadar yankı uyandırıcı olmayabilir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Fikri Sabit 

Evet Dan Brown yazdı, bir best ve longseller daha, kutlu olsun! Ocak 2013 te adını açıkladı yazar kendi web sitesinde kutlu eserinin, sonra şubatta kitabın kapağını gösterdi bizlere. 
.

27.7.2016

Puanlamalar

%70,8
%17,5
%8,2
%1,8
%1,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.08.2020

Pandemi dönemi en sevdiğim

Yazara dolu anlatımıyla  hayran kaldım. Okurken öğrendiğim öğrenirken  araştırdığım bir kitap oldu. İtalya ya bu kitabi okumadan  önce  gittiğim için üzgünüm. Bu kitabi okuyup öyle  gitseydim daha dolu gezerdim. Kitapta insan neslinin azaltılmasına yönelik bilimadami görüşleri var ve o görüşler  üzerine kahramanları macera  yaşatma söz konusu. Pandemi döneminde zihnimde yeniden yeniden canlandırdım bu kitabi. Anlatılanları yasar gibi...  Filmi kitabin yanında zayıf kalıyor.

18.06.2020

Sürükleyici

Klasik bir Dan Brown romanı sanat tarih ve aksiyon. İçinizde Floransayı görme isteği uyandırıyor

31.01.2020

Kitaplar ve Filmler

Kitaplardan uyarlanan filmler her zaman uyarlandıkları kitaplardan biraz geri kalırlar. Kitap ne kadar tanınmışsa film de o kadar hayal kırıklığı olur. Bana göre bunun tek istisnası Yüzüklerin Efendisi üçlemesidir. Dan Brown'un kitaplarının hepsi  popüler olduğu için filme çekilmeleri de kaçınılmazdı (gişe hasılatı!). Ama ilk iki filmden sonra "ben ne izledim" diye düşünüp ve hala akıllanmayıp üstüne bir de Inferno'yu izledim. O kadar farklı ki! Hala okumayanlar için; kolaya kaçıp önce filmden başlamayın... Sürükleyicilik açısından kitaplarının hepsi iyi, benim favorimse "Melekler ve Şeytanlar". Ancak konu ve kurgusu bakımından bence "Cehennem (Inferno)" en iyi kitabı...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.