Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Cehennem Yolu Kitap Açıklaması


Bazı şehirlerin sahipleri vardır. Onların izni olmadan, orada kuş uçmaz. Yoksa kanatları kırılır. Minik kuşların kanatlarını kıran gangster çetelerinin adı "mafya"dır.

Bir mafya öyküsüdür bu. Mekan Chicago'dur, zamansa buhranlı yıllar...

Alkol ve kanın durmadan aktığı, silahların, rüşvetin, gangsterlerin "racon" kestiği bir şehir. En tepedeki "baba", Al Capone... Ve Capone'un korku yayan tetikçisi, Michael O'Sullivan. Ya da dost-düşmanları tarafından bilinen ismiyle "Ölüm Meleği"...

O'Sullivan'ın sekiz yaşındaki oğlu bir mafya hesaplaşmasına tanık olunca, baba-oğul kendilerini tüm zamanların en acımasız gangsterleriyle savaşırken bulurlar... Ölüm emri; silah, kan, gözyaşı ve bir ömrü içten içe parçalayan dram, dramlar...

Öykünün yazarı Max Allan Collins, yazdığı cinayet romanları "True Detective" ve "Stolen Away" ile "Private Eye Writers of America's Shamus Award" ödülünü iki kez kazandı. Çizer Richard Piers Rayner ise "Cehennem yolu"nun sanatsal çalışmaları için tam dört yıl harcadı. Öykünün, özellikle Chicago görüntüleri eşsiz birer sanat örneği olarak kabul edilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aksoy Yayıncılık

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.10.2005

10 üzerinden 10!...

Büyük buhran yıllarında, mafyanın her şeye egemen olduğu bir dönemde, üyesi olduğu çetenin ihanetine uğrayarak ailesini kaybeden bir adamın, sağ kalan tek oğluyla beraber intikam peşinde koşmasını anlatıyor kitap. Harikulade diyalaglorla süslü, çok başarılı bir intikam hikayesi. Herkese tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.