4,5/5 - 77 Kişi Yorum Yap, Kazan!
12,6 TL
20,0 TL %37
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür."

Alper Canıgüz'ün eşsiz kahramanı Alper Kamu'yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, "İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?" diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz'den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.

"Canıgüz'ün kalemi, kara romanın sosyal dramasını sürrealizmin renkli mürekkebiyle çiziyor."
-Philippe Manche - Le Soir-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 162

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: April Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

- “Ne acayip çocuksun sen yahu…”

- “Bir sen kalmıştın bunu söylemeyen. Hadi işimize bakalım.”
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%81,6
%10,5
%5,3
%1,3
%1,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.09.2019

Müthiş Final.!

Fazlaca okuyan bir insan olarak kitabın finali, en iyi finaller arasında kesinlikle ilk üçün arasında. O son sayfayı durdum durdum okudum. Süper bir dil ile yazılmış süper bir sayfa... Tabiki Alper Kamunun bu kez daha duygusal olan maceraları da cabası.

12.12.2015

cehennem çiçeği

oğullar ve rencide ruhlar-2 gibi olmuş aynen, akışkan bir olay örgüsü var yine, 7/10.

09.02.2014

Az Bazen Daha Fazladır

İçine adeta lafazan bir polis hafiyesi kaçmış beş yaşındaki roman kahramanı Alper Kamu´nun macerası baştan sona ilgiyle ve hızlıca okunabiliyor. Eğer bir romandan beklenen buysa bence bu yönüyle tavsiye edilebilir.  

Ancak bazı bölümlerde benzetmeler, metaforlar vs. o kadar çok ki insan bu kadar laf israfına ne gerek var diye düşünmeden edemiyor. Örnek, "... üç dişinin arasından ortama yayılan Bafra sigarasının yirmisekizbin ölümcül maddeden oluşan dumanından daha zehirli bir sesle...ÿ" Veya sadece iki sayfada yer alan şu benzetmeler: ´k..ımın Fittipaldisi, hepsini küçük bir Rambo´ya çevirecek olan..., pek Spartaküsvari sayılmazdı ama..., gözü dönmüş bu ahmaklar sürüsünün Leonardo da Vinci ile aynı canlı türüne mensup olduğu...

Ayrıca Alper Kamu´nun yaşıyla orantısız kültürel birikimini, entellektüel kapasitesini, içki ve karşı cins düşkünlüğünü romanın fantastik ögeleri olarak kabul etsek de, beş yaşındaki bir çocuğun masa üstündeki dosyayı çaktırmadan gömleğinin içine sokması gibi detaylar fanteziden saçmalığa doğru geçiş yapılan bölümler olarak göze batıyor.  

Rahmetli Fethi Naci 1996´da Ahmet Ümit´in Sis ve Gece romanı için yazdığı eleştiri yazısını şu paragrafla bitirmişti : ÿ"Ahmet Ümit´in sürükleyici bir anlatımı var. Romanın en başarılı yönü bu. Ve bu bir polisiye roman için çok önemli. Bu bakımdan Ahmet Ümit´in polisiye romanda yolu açık görünüyor. Ama ÿ"dilim ölmek üzere olan bir kertenkele gibi kıvranıyor ağzımın içinde.ÿ" gibi lafları ÿ"yazınsal dilÿ" sanıyorsa yanılıyorÿ; bundan sonra yazacağı romanları böylesi komikliklerden arındırmasını dilerim."

Aynı dileklere bundan sonraki Alper Canıgüz romanları için de katıldığımı belirtmeliyim. Bu yaratıcılık daha iyi ifade edilmeyi hak ediyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız