Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Beslenme şeklimiz hasta ediyor. Bir klinikte yapılan ankette "İnsan niçin hasta olur?" sorusuna; insanların yüzde yetmiş üçü "Allah sevdiğine hastalık verir!" şıkkını işaretlemiştir. Birçok insan hastalığı kaderimizin ya da genetik yapımızın kalıtsal bir sonucu olarak kabul eder. Bu nedenle beslenme şeklimizin bizi hasta edebileceğini aklımıza getirmeyiz! Motorların farklı yakıtla çalıştığı gibi… Hastalıklarımızın büyük bir kısmının yediklerimiz ve içtiklerimizden kaynaklandığı bilimsel anlamda da ispat edilmiştir. Kişilerin mizaçlarına uygun beslenmemesi, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda, farklı motorlarda farklı yakıtlar kullanıldığı gibi; insanların da birbirinden farklı mizaç ve yapılara sahip olduğu, alınan gıdayı hazmettirecek enzimin her bünyede aynı güçte ifraz edilmediği belirlenmiştir.
Kan grubunuza göre beslenin. Bugün tüm dünyada, bu yeni bilgiler ışığında yeni bir beslenme tarzı önerilmekte; kişilerin, kan gruplarına (mizaçlarına) uygun beslenmeleri halinde şişmanlık ve hastalık probleminden kurtulacakları savunulmaktadır. Geleneksel tıp daha da ileri giderek her insanın kendine özgü sindirim sistemi ve enzimleri olduğu bilgisinden hareketle, kişiye özel beslenme programları önermektedir. Bilinçli beslenip sağlıklı yaşayın Kendi bünyenize göre bilinçli beslenmenin yol ve yöntemlerini öğrenerek sağlıklı yaşayın.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayat Yayıncılık

 

Puanlamalar

%44,4
%22,2
%22,2
%0
%11,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.03.2015

Yetersiz bilgi birikimi

Merhaba,

Yazarın sağlık hakkında bir kitap yazacak yeterli bilgi birikimi olmadığını gördüm... Kitapta faydalı çok az bilgi var... Yanlışlar olduğunu da düşünüyorum... Benim düşünceme göre bu kitabı okumak zaman kaybı.....

10.05.2012

Sağlıklı kilo vermek isteyenler

Kitabı ocak ayında aldım ve 4 aydır sağlıklı bir hayat sürmenin keyfini yaşıyorum.
Kan gruplarına göre beslenmek demek, sağlıklı olmak, kendi bedenini ve mizacını tanımak, sağlıklı kilo vermek, mutfak masraflarını düşürmek demek.
Devamını kitaptan okumanızı tavsiye ediyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız