Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış...

Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor.

Cahillikler Kitabı, filozofların, bilimcilerin ve sokaktaki insanların tarihin büyük bölümünde cevabını aradıkları bir soruya ışık tutuyor: Hakikat nedir, zırva nedir?

Thomas Edison herhangi bir şey hakkında yüzde birin milyonda birinden daha az şey bildiğimizi söylüyordu; Mark Twain sadece matematikte uzmanlaşmak için sekiz milyon yıl gerektiğini düşünüyordu. Cahillikler Kitabı da, bilinecek ne varsa bildiklerini düşünenlere, "her şey bu metinde açıklanmıştır, bilmeniz gereken başka hiçbir şey yok" diyenlere meydan okuyor.

Siz hâlâ iki tane burun deliğimiz olduğunu, Dünya'nın tek bir uydusunun bulunduğunu, beş duyumuz olduğunu, suyun renksiz olduğunu, Amerika'nın adının Amerigo Vespucci'den geldiğini ya da 36 Osmanlı padişahı olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: NTV

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sindirella’nın ayakkabısı neden yapılmıştır?
Fikri Sabit

Elimde iki kitap var, biri “Cahillikler Kitabı”nın 16. baskısı, diğeri ise “Cahillikler Kitabı 2”nin 40 bin adet yapılmış birinci baskısı. Rakkamlar Türk yayıncılık sektörü düşünüldüğünde etkileyici. Hele ki “Cahillikler Kitabı”nın ilk baskısıyla sözkonusu 16. baskısı arasında sadece yaklaşık bir sene olduğu düşünülürse... Beni bu kitapları okumaya teşvik eden şey ise ne ilgi çekici isimleri, ne vadettikleri bilgileri içerip içermediklerini kontrol etme merakıydı. Açıkçası bu kitapların neden bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaştığına dair kafamı kurcalayan sorunun cevabı yani sadece ve sadece kuru kuruya rakkamlardı ilgilendiğim...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%67,9
%13,2
%11,3
%1,9
%5,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.05.2012

Cahillikler Kitabı

Çok harika... Kesinlikle okumalısınız. Bilmediğim ya da yanlış bildiğim pek çok şeyi bu kitaptan öğrendim. Çok ilginç bilgiler barındırıyor. Bir solukta bitirdim. Okumanızı tavsiye ederim.

28.02.2011

çok güzel

Kitabı elime aldığımda aman demiştim ama başlıkları ve yazıları okadar ilgimi çekti ki gerçekten yanlış bildiğimiz gerçekler yazmakta okuduğun zaman şaşırıyorsun, bence okunulması gereken bir kitap...

04.03.2010

Cahil derken

Bence gayet başarılı bir kitap, insanlar ne bekledi de beğenmedi anlamadım. Kitap size hayatın sırrını vermeyi vaadetmiyor ki. Hayata, bilime ve daha nicesine dair bazen gereki bazen gülümseten bilgiler içeriyor. Seri olmayı hakedecek kadar da başarılı bence.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız