5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
35,77 TL
49,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Prof. Dr. Timur Karaçay Pascal, C#, Java, Java Veri Yapıları, Python ve Ruby dillerini yalın ve akıcı bir anlatımla yazan usta bir yazar ve eğitimcidir. Uzun zamandır çeşitli üniversitelerde lisans ve lisans üstü düzeyde programlama, web, veri tabanı, algoritmalar gibi bilgisayar biliminin birçok dalında dersler vermiştir. Programlama dilleri arasındaki farkları ve her birinin ortaya çıkış nedenini bilir. Ortaya çıkan bütün yeni diller, makinadan uzaklaşıp insana yaklaşır. Bu demektir ki, üst düzeyli bir dil programcının işini ne kadar kolaylaştırıyorsa, o kadar iyi sayılır. Yaygınlığı da o ölçüde artar. C dili bu genel kuralı bozan bir dildir. Ortaya çıktığı 1970 yılından beri ayakta kalmayı başarmıştır. Elbette bunun nedenleri vardır. Kitabı okuyanların anlayacağı gibi, başlıca neden şudur: C dili basittir ama bilgisayarın yapabileceği her işi ona yaptıracak yeteneklere sahiptir.

 

480 sayfa, 29 bölüm, 344 çözülmüş problem, 74 Liste içeren bu kitabı anlayarak okuyanlar, programlamanın temellerini öğrenmekle kalmayacak, bilgisayarın neler yapabileceğini de anlamış olacaklardır. Zaten bilgisayar programcısı olmanın ilk koşulu da budur. Bu amacı gütmeyenlerin, bu kitabın kapağını hiç açmadan, okuyabilecekleri başka kitaplara başvurmaları önerilir.

 

ÖRNEK KODLARIYLA 344 ÇÖZÜLMÜŞ PROBLEM

C Programlarının Yapısı

Önişlemciler

Veri Tipleri

Karakterler

Operatörler

Biçem Belirteçleri (Format Specifiers)

Program Akışının Denetimi

İç içe Döngüler

Fonksiyonlar

Standard Library

Depo Sınıfları

time.h

Rastgele Sayılar

Özyinelem (Recursion)

Dizim (Array)

İşaretçiler (Pointers)

String

Dinamik Bellek Yönetimi

Veri Yapıları

Bağlantılı Listeler

Yığıt (Stack)

Kuyruk Yapısı

Dosyalar

Doğrusal Arama Yöntemleri

 

 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız