Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

ATİLLA İLHAN: ABD Bilim ve Sanat Akademisi’nin ilk ve tek Türk üyesi; iki kere Nobel adayı... Kim bu adam? Kim bu çetin Türkçe öğretim savaşçısı? Onu niye hepimiz yeterince tanımıyoruz? Sinanoğlu, ABD gibi nam ülkede çok genç yaşında profesör olmuş bir harika çocuk; ülkesindeki “Amerikan Rüyası”nın yanlış yaygınlığından, Türkçe’nin itilip kakılarak, herhangi bir sömürgedeki “yerli dili” muamelesi görmesinden son derece rahatsız.” (Cumhuriyet, 24.05.2000)
 
YALÇIN PEKŞEN: Akıl, zekâ ve en sonunda deha: Oktay Sinanoğlu... Time mecmuası “Mucize Profesör” diye yazdı... Newsweek, New York Times, Avrupa dergileri; Der Spiegel, vs. Kıyamet koptu sizin anlayacağınız... ABD gazeteleri kısa bir süre önce birinci sayfalarından Sinanoğlu’nun bu yıl kimya dalında Nobel’e aday olduğunu yazdılar. (Cumhuriyet, 09.01.1987)
 
AKTÜEL: 26 yaşında profesörlüğe hak kazanıp “Time” gibi dergilerde dünya basınında yer aldı. “Batı’da yetişen son üç yüzyıl içindeki en genç profesör” unvanını aldı. ABD Yale Üniversitesi’nde iki kürsüde birden hoca... “Canlılara biyolojik kimliğini veren DNA'ların şifresini çözerek, bilmediğimiz türden canlılar yaratmanın teorisini kurdu. Kuramları kimya ders kitaplarında onun adıyla anılıyor. İki kez Nobel Kimya Ödülü'ne de aday gösterildi. Sinanoğlu şimdi de Türkçe öğretim savaşçısı... (1995)
 
TEMPO: Sinanoğlu dünyanın el üstünde tuttuğu bir bilim adamı. Bilim dünyasına kazandırdığı kuramları, teorileri var. Ayrıca Türkçe ile çok ilgili ve bilim için en uygun dil Türkçe diyor. (1997)
 
AYDINLIK: Batı’da 26 yaşında Profesör olmuş, bu özelliği ile dünya rekorunu elinde tutan Prof. Dr. Sinanoğlu dünya bilim çevrelerinde Nobel'e en yakın temel bilimci olarak biliniyor. Sinanoğlu: “ABD’de Yale Üniversitesi’nde bir takım binalar var, eski Mısır anıtları gibi, ama içini görene rastlamadık. Bunlar gizli cemiyetmiş. En meşhurunun adı:”Skull and Bones”, yani “Kurukafa ve Kemikler”... Üye olan öğrencilere, en azından yılda 100 bin dolarlık bir iş garanti ediyorlar; bunlar devletin en önemli mevkilerinde, sanayinin tepelerinde yer alıyorlar. İfşaa ediyorum: ABD’de sistem bu,” diyor... (13 Haziran 1995)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%58,3
%33,3
%0
%0
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

23.10.2019

Hayata bakış açımı ve ufkumu 1000 kat geliştiren sayılı kitaplardan

Türkçeyi ne kadar yanlış kullandığımızı,Amerikaya özenmenin bize fayda getirmeyeceğini,İngilizceyi bize bilim dili yutturmaya çalışmalarını ve bir çok konu hakkında  o kadar güzel anlatmış ki Oktay Hocam.KESİNLİKLE OKUMAMIZ GEREKEN KİTAPTIR.HATTA OKULLARDA DERSİ VERİLMELİDİR.

15.10.2019

Tavsiye

Bir süredir aklımda olan okuyup kitaplığıma eklemeyi düşündüğüm Oktay Sinanoğlu'nun bu kitabını herkese tavsiye ederim.

02.09.2011

türkçe

Kitabı okuyunca ne denli anlamsız bir eğitim planı içerisinde oldugumuza defalarca şahit olacaksınız.
edebi olarak zayıf olsa da konu olarak üstdüzey bir kitap.Her türk okuyup uygulamalı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız