0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
45,6 TL
60,0 TL %24
Standart Teslimat : 20 Eylül - 24 Eylül
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Büyüme Sürecinde Sorunlar ve Çözüm Yolları - Anne Baba ve Eğitimciler İçin Kitap Açıklaması

Büyümek büyülü bir süreçtir. Çocukların büyüme sürecinde birçok kavşaktan geçmesi gerekir. Bu dönemeçlerde biyo-psiko-sosyal nedenlerle daha çok zorlandıkları bazı dönemler ve daha çok desteğe ihtiyaç duyacakları çeşitli sorunlar olması kaçınılmazdır. Anne babalar ve eğitimciler çocuklar büyürken onların büyüme yolculuğuna eşlik ederler ve onlar çocuğun ihtiyaç duyduğu desteği alabileceği en önemli kişilerdir. Bu yetişkinler bir çocuk yetiştirirken zor sınavlardan geçebilirler. Ebeveyn olmayı bir sınav tadında yaşayıp hep en iyi notu almak isteyen mükemmelliği arayan ebeveynler ya da bu durumu bir proje haline getirenler için durum kaotik bir hal almaya başlayacaktır. Çünkü mükemmellik her alanda olduğu gibi çocuk yetiştirmede de ulaşılabilecek bir nokta değildir. Zaten başarısızlık ve hata iyi yorumlandığında en önemli öğreticiler olabilirler.
Bu kitap ile varmak istediğimiz noktalardan biri hem çocukların gelişim dönemi özellikleri hakkında -anaokulundan lise sona kadar- anne baba ve öğretmenlerle bazı temel bilgileri paylaşmak, hem bu yetişkinlerin yaşayabilecekleri zorluklarda neler yapabilecekleri konusunda bazı önerilerde bulunmaktı.
Bu kitap ebeveyn ve ebeveyn adayları için bir yol gösterici olması amacıyla hazırlanmıştır. Her bölümde başlangıçta konu ile ilgili bilgi verilmekte, devamında ebeveynlere uygulamada yardımcı olacak kısa öneriler içermekte ve son kısımda ise sık karşılaşılan sorulara cevaplar verilmektedir. Keyifli okumalar dileriz...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.