Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Büyükelçinin Kızı Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Paris, 1919. 

Birinci Dünya Savaşı’nın daha yeni bittiği günlerde Margot Rosenthal, barış konferansına katılmak için çağrılan babasıyla birlikte Paris’e gelir. Bu dönemde bir Alman olarak herkesin kendisine düşman gözüyle baktığı Paris’te olmak kolay değildir ama Berlin’de savaştan sakat dönen nişanlısı Stefan’la kurması beklenen gelecek ona artık hiç de çekici gelmemektedir. Neyse ki Paris askerler ve diplomatlardan ibaret değildir ve Montparnasse barlarının özgürlüğünde, mumların titrek ışığında kahkahaların siyasi tartışmalara karıştığı, aşk, tutku ve neşe dolu bir hayat vardır. Margot çok geçmeden içindeki özgürlük arzusunun dürtüsüyle yeni dostluklar kurar ama tanıştığı bu renkli insanlardan bazıları onun için son derece tehlikeli olacaktır. Hele ki yakışıklı yüzbaşı Georg Richwalder ile kurduğu dostluk. 

Georg’un yanında çevirmen olarak çalışmaya başlayan Margot’un bu askere hissettikleri güçlendikçe, genç kadın hayata dair edindiği güvenceleri bir bir kaybedecektir. Hissettiği bu güçlü tutkular onu bir başkasına verdiği sözlerden alıkoyacak kadar şiddetlendiğinde Margot’un geleceği de ülkesinin geleceği gibi rüzgârda savrulan bir yaprağa dönecektir. 

Savaş ve aşk yaraları ile yalanlardan örülü bu dünyada en büyük lüks bir başkasına güvenmektir. 

 

“Ustaca yazılmış, insanı kendine çeken bir aşk öyküsü. Mutlaka okumalısınız.” 

The Sun 

 

“Genç bir kadının bilinmezliklerle dolu bir dünyada kendi hayatının kontrolünü eline almasını anlatan sürükleyici bir hikâye.”

 Cornflowers Books Blog 

 

“Bu roman kalbinizin en derinine dokunacak.” 

Company Magazine 

 

 

Kitap Editörü: Zeynep Şehiraltı

Sayfa Tasarım: Meral Gök

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.