Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Büyük Veri Kitap Açıklaması

 

Büyük Veri"den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

 

Veri devrimi daha yeni başlıyor. Artan bir hızla veri, eğitimden sağlığa, pazarlamadan iletişime hemen her alanda hayatımızda merkezi bir konuma oturuyor. Veri arttıkça veri, bilim, yazılım gibi sözcüklerin anlamları değişiyor. İnsanların enformasyona ulaşmaları ve karar vermelerinin biçimleri değişiyor.

 

Şimdi inanılmaz bir "veri seli" ile karşı karşıyayız. Bugünlerde enformasyon teknolojisi ile ilgili birçok kişi ve şirket sürekli Büyük Veri'yi konuşuyor. Terabyte'lar ve petabyte'larla ölçülen, hep kullandığımız bilgisayar ve yöntemlerle analiz edemeyeceğimiz veriler, "Büyük Veri" olarak adlandırılıyor. Verinin "yeni petrol" olduğunu söyleyenler var.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.09.2020

mutlaka

Benim yüksek lisans derslerinde (hemen hemen her türlü ders için) mutlaka okunması gereken büyük veri konusuna başlamak için en güzel kitaplardan biri.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.