Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Büyük Uyku Kitap Açıklaması

 


"Eski savaşlardan kalma yaşlı bir general. Ağır ağır ölmekte olan, geleneklerine bağlı bir adam. İki delişmen çekici kız, kayıp bir damat. Petrolden gelen, harca harca bitmez bir servet, kimden geldiği bilinmeyen şantaj mektupları. Çölün ortasında, kimi zaman karanlık bir labirent, kimi zaman romantik bir gün batımı gibi yükselen bir serap, bir yeni zaman şehri: Los Angeles. Kentin bağırsaklarındaki logar kapaklarından savrulup lağım sularında kaybolan bozuk paralar gibi harcanıp giden insanlar. Yeşil dolarlar, fildişi renkli kadın bedenleri üzerinde yükselen kadim suç. Bu suçla başa çıkamayacağını bilmesine rağmen, -belki de zaten bunun farkında olduğundan- alaycı kararlılığını hiçbir zaman yitirmeyen bir dedektif: Philip Marlowe."
Ahmet Ümit

Büyük Uyku'da okurlar, Raymond Chandler'ın ölümsüz karakteri Philip Marlowe'la tanışıyor. İlk kez 1939 yılında yayımlanan bu kült eser, Fatih Özgüven'in yetkin çevirisiyle tam bir edebiyat şölenine dönüşüyor. Everest Yayınları olarak Amerikan polisiyesinin klasikleşmiş isimlerinden Raymond Chandler külliyatını, Türk polisiyesinin usta ismi Ahmet Ümit'in editörlüğünde sunmaktan mutluluk duyuyoruz.Sayfa Sayısı: 270

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

"Hercule Poirot gibi çokbilmiş bir Avrupalı değildir, ama bürosunda gereğinde Proust lafı edilir; Mike Hammer’ın başa çıktıklarıyla pekala başa çıkabilir, hem de ‘sıkı’ ve ‘sert’ olmayı onun kadar abartmadan; insan sarrafıdır ama kesinlikle taşralı bir Miss Marple değildir; içinde yaşadığı toplumun yozluklarını, çürümüşlüklerini çok iyi bilir ama Dashiel Hammett’in Sam Spade’i gibi vaaz vermez; hayatın sunduğu zevklere düşkündür ama bir Nero Wolfe gibi orkide cinsinden pahalı takıntıları yoktur, küçük bekar odası, viskisi, satranç takımı ona yeter, hayatında bir kadın –ya da erkek, kedi, köpek, kuş, sekreter, biri- var mıdır yok mudur belli değildir. Birine bağlanması zordur aslında. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%75
%0
%0
%0
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.04.2016

Büyük Uyku

Chandler gibi büyük bir yazarın Fatih Özgüven gibi bir dil virtüözünün çevirisi üzerinden okunması gerçekten de hem yazar hem de okur açısından büyük bir şans, harika bir kitap, harika bir çeviri.

21.11.2013

Çeviri çok kötü

Çevirisi çok kötü, ayrıca o kadar da güzel bir kitap değil

05.08.2011

Büyük Hayalkırıklığı

Bu kitabi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum,bir polisiye romandan en buyuk beklentim sürükleyici ve merak uyandırıcı olmasıdır,bu kitapta malesef her ikisi de yok,çok boş vaktiniz varsa okuyabilirsiniz ama kesinlikle  önerilecek bir kitap değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.