3,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
58,4 TL
80,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 30 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 02 Ekim
Standart Teslimat : 03 - 09 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İlk elden gazetecilik ve tarihin, Robert Fisk'in Ortadoğu'da yaşanan trajedi ve ihaneti anlatan destansı hikâyesinden daha güçlü bir şekilde birleşmesi enderi nadirattandır. Onun Irak, Afganistan, Cezayir, İran, İsrail, Filistin ve diğer savaş alanlarındaki kan banyosu ve zulme, 11 Eylül 2001 katliamına ve Saddam Hüseyin'in acımasız rejiminin devrilmesine dair anlattığı hikâyeler, yeni ve korkutucu anlamlar kazanarak gözler önüne seriliyor.
Usame Bin Ladin ile üç kez görüşen Fisk, 1976 yılından bu yana Ortadoğu'daki çatışmaların ön cephesinde yer alıyor ve insanların çektiği acılar hakkında yazdıkları bugün dünyanın dört bir köşesinde okunuyor. Modern savaşların dehşetine dair, İkinci Dünya Savaşı'ndaki muhabirlerin geleneğini takip eden tanıklıkları hem kuşku hem öfke barındırıyor.
Bu, Ortadoğu tarihinin kronolojisi değil, son bir asırdır askerleri ölüme gönderen ve -Müslüman, Hıristiyan veya Yahudi- binlerce insanı öldüren yalanlara ve aldatmalara karşı tutkulu bir feryat. Ayrıca savaştaki gazetecilerin, tarihi henüz oluş halindeyken haberleştiren muhabirlerin öfkesinin, ruh halinin ve kafa karışıklığının, bazen sergiledikleri cesaretin ve bazen de ölümlerinin güncesi. Öte yandan Fisk'in 1980'lerde İran-Irak savaşının ön cephelerinde geçirdiği günlerden, babası Teğmen Bill Fisk'in 1918'de Somme siperlerinde yaşadığı tecrübelere uzanan son derece kişisel bir hatırat. Birinci Dünya Savaşı'nın bitimini takip eden aylarda savaşın galipleri Kuzey İrlanda, Yugoslavya ve Ortadoğu'nun büyük bölümünün sınırlarını çizdi; işte Robert Fisk bütün kariyerini bu sınırlar dahilindeki insanların ölümünü seyrederek geçirdi.
"Bu neslin en müthiş gazetecilerinden biri. Savaş muhabiri olarak rakipsiz."


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%70
%10
%10
%0
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.08.2013

bu kadar taraf olunur mu?

Yazar kitabında Osmanlı dönemi Ermeni olaylarına da çok miktarda değiniyor. Ancak kitap sonundaki referans listesine bakarsanız sadece ama sadece Ermeni kökenli yazar /tanık isimlerine rastlıyorsunuz. Okumaya dikkate almaya değer bir tane Türk veya tarafsız yazar/tanık bulamamış mı? Bu kadar da ön yargılı olunur mu? Renklar sadece siyah ve beyaz mı? Bu kitaba verdiğim paraya yanıyorum.

26.01.2012

kitap çok güzel ama..

Kitap içerik olarak dolu dolu. Özellikle Fisk´in anlatımı sizi olayın geçti günlere götürüyor. Her sayfası dolu dolu. Boşa yazılmış bir cümle yok gibi. Yalnız kitap; gerek baskı kalitesi, gerek ciltlenmesi olsun çok kötü. 200 sayfa okudum ve o kadar dikkat etmeme rağmen kitap sayfa sayfa dökülmeye başladı. Sanırım kitap bittiğinde bütün sayfaları çıkmış olacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.