3/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,75 TL
15,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 - 22 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ali Lidar, Büyük Kederler Küçük Öyküler kitabıyla yaşamın ağrılı yanlarına neyin merhem olacağını gösteriyor okuruna. Bu öyküler görünmez bir yara bandıyla gezdirecek okuru, onların ruhlarını parçalayıp tekrar onaracak. Samimi dili ve sarsıcı kurgusuyla her biri tekrar tekrar okunacak öykülerden oluşan Büyük Kederler Küçük Öyküler dalgalarıyla kıyıları döven, seyredenin gözlerini ayıramadığı masmavi bir deniz gibi içine çekiyor okuru.

“Mutluluk ve mutsuzluk, hayatı kendisiyle anlamlandırdığımız ya da zehir ettiğimiz iki düşman kardeş. Hedonistler felsefenin merkezine koymuş mutluluğu, âşıklar sevdiklerinin gözlerinin içine, annem reçel kavanozlarının dibine…”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%100
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.11.2019

güzel

Büyük Kederler Küçük Öyküler kitabıyla yaşamın ağrılı yanlarına neyin merhem olacağını gösteriyor okuruna. Bu öyküler görünmez bir yara bandıyla gezdirecek okuru, onların ruhlarını parçalayıp tekrar onaracak. Samimi dili ve sarsıcı kurgusuyla her biri tekrar tekrar okunacak öykülerden oluşan Büyük Kederler Küçük Öyküler dalgalarıyla kıyıları döven, seyredenin gözlerini ayıramadığı masmavi bir deniz gibi içine çekiyor okuru.

11.10.2019

Vasatı Aşamayan Yaşamdan Kesitler 11.09.2019

Ali Lidar'ın Büyük Kederler Küçük Öyküler kitabı çoğunlukla yazarın kendi yaşamından devşirdiği öykülerden oluşuyor. Samimi bir dille yazılmış oldukça yalın öyküler bunlar. Bununla birlikte yazarın dilinin sadeliği yanında öyküde sözcük tasarrufuna çok dikkat etmediği, gereksiz yinelemelerde bulunduğu dikkat çekiyor. Argonun gerekli gereksiz kullanıldığı, samimi bir anlatım izlenimi vermek için kullanılsa da kanımca "sırıttığı" görülüyor. İlaveten öykülerin güçlüden zayıfa doğru sıralandığı, sonlara doğru yazarın "gardının" düştüğü anlaşılıyor. Ali Lidar'ın muma ileyh "öykü" kitabının, kurmaca metinlerden oluşan ve edebi yönü öne çıkan bir edebiyat yapıtı olduğu söylenemez. Bununla birlikte okuması eğlenceli, hoşça vakit geçirmeye vesile olan bir kitap olduğu söylenebilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız