Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Olaylara yukarıdan bakmak. Binlerce yıldır insanlar birbirleriyle kavga edip duruyorlar. Aralarında en küçük bir diyalog da yok. Bu kavgayı anlayabilmek için de olaylara yukarıdan bakmakta fayda var diye düşünüyorum. Google Earth'de girdiğinizde dünyanın etrafında dolaşabiliyor, istediğiniz şehrin sokaklarında gezinebiliyorsunuz. Ben bazen çok merak ettiğim şehirlere bu yöntemle yukarıdan bakar, şehir nasıl planlanmış diye incelerim. Bazen de büyük Okyanus'daki küçük adaların tepesinde durur, oraları incelerim.

Büyük Kavga romanım da bu alışkanlığım sonucu ortaya çıktı. Büyük bir bilinmeyenler denizinin ortasında sen ben kavgası yapıyoruz, herkes de kendisinin haklı olduğunu inatla savunuyor. Az bir kesim de, insanların bu bölünmüşlüğünden yararlanarak, hem sermaye, hem teknoloji, hem mevzi kazanarak ve çok büyük yığınak yaparak dünyamızı ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu insanların hedefleri, önce bu dünyanın efendileri olduklarını herkese göstermek konumlarını pekiştirmek, dünyadaki sıradan emeği boşa çıkarmak ve tapınağı aslına uygun olarak yapıp Kudüs'ün dünya başkenti olmasını sağlayarak, kendilerine dikensiz bir gül bahçesi oluşturmak… Bütün mesele de bu senaryo karşısında bizler ne yapabiliriz? Bunu bulmak da bize düşüyor...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.