Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Daniel J. Siegel ve Tina Payne Bryson'ın bu eşsiz kitabı, çocukların duygusal zekasının gelişimine yardımcı olacak, kolay anlaşılır ve ustalıkla hazırlanmış bir kılavuz niteliğinde. Bu fevkalade yöntem, çocuklarınızla günlük etkileşimlerinizi paha biçilmez bir beyin şekillendirme anına dönüştürüyor. Çocuk büyüten herkes bu kitabı okumalı."
-Daniel Goleman, Duygusal Zeka'nın yazarı-

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz bir mağazanın ortasında öfke nöbeti geçiriyor. Anaokuluna giden çocuğunuz giyinmeyi reddediyor. Beşinci sınıf öğrencisi olan çocuğunuz arkadaşlarıyla bahçede oynamak yerine bir bankta oturmuş ağlıyor. Çocuklar sanki anlaşmış gibi anne-babalarının hayatlarını çekilmez hale getirmek zorundalar mı? Elbette hayır - size çıkış noktasını söyleyecek tek şey onların gelişen beyinleridir.

Alanında öncü ve son derece pratik olan bu kitapta nöro-psikiyatrist Daniel J. Siegel ve aile danışmanı Tina Payne Bryson, çocuk beyninin nasıl bağlantılar kurduğu ve olgunlaştığı ile ilgili yeni bilimsel veriler ışığında çöküş ve çileden çıkma hallerinin gizemini çözüyorlar. Karar verme ve dengeyi korumadan sorumlu olan "beynin üst katı", yirmili yaşların ortalarına kadar gelişmeye devam eder. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda sağ beyin ve onun duyguları, sol beynin mantığına hükmetmeye eğilimlidir. Çocuklarınızın kontrolden çıkması ya da öyle hissetmesi boşuna değil. Bu buluşları her gün uygulayarak bir taşkınlığı, kavgayı ya da korkuyu, çocuğunuzun beyni ile bağlantı kurabilmek ve hayati gelişimine katkıda bulunabilmek için bir fırsata dönüştürebilirsiniz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 249

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

 

Puanlamalar

%34,7
%22,4
%22,4
%14,3
%6,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

19.08.2019

Harika bir başucu kitabı

Harika bir başucu kitabı, Dramsız Disiplin ile birlikte okunmalı

03.07.2019

En temel haliyle en faydalı bilgiler

Tramva yaratmadan çocuk yetiştirmek, neyi neden yaptığını anlayarak sakin kalabilmek için nefis bir rehber.

18.04.2019

Bir Ebeveyn Kılavuzu

Çocuğu ile kurduğu iletişim kalitesini arttırmak isteyen her ebeveynin okuması gereken bir kitap. Çocukların duygu-düşünce süreçlerini anlamlandırabilmek ve ebeveyn olarak onlara en etkili yardımı sunabilmek için bilimsel verilere dayalı, kolay okunur ve uygulanabilir stratejiler içeren altın değerinde bir eser. Psikolog tavsiyesi :)

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız