Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bunny Munro'nun Ölümü Kitap Açıklaması

 


Nick Cave'in yirmi yıllık bir aranın ardından yazdığı Bunny Munro'nun Ölümü, ünlü sanatçının karanlık ve hüzünlü sesinin sayfalarında çağladığı, zamanımız yeraltı edebiyatının unutulmaz bir klasiği olmaya aday, esprili, dokunaklı, yoğun ve kült bir roman. Avi Pardo'nun Türkçeleştirdiği roman şimdiden 31 ülkede yayımlanıyo.

"Post-Punk'ın efsanevi figürü Nick Cave, kafası güzel bir pazarlamacıya dair dehşetli bir fanteziyle yirmi yıllık bir aradan sonra karşımızda. Garaj grubu Grinderman ile verdiği muazzam konserlerle örtüşen, edebi bir eser Bunny Munro'nun Ölümü. Yoğun ve saldırgan… Cave, seyirciyi heyecanlandırmayı çok iyi biliyor." - Kirkus
"Franz Kafka, Benny Hill ve Cormac McCarthy, Brighton sahilinde bir araya gelselerdi Bunny Munro'yu yazarlardı herhalde. Nick Cave'in kendine özgü dehşetini ve insanlığını yansıtan, okunması gereken bir roman Bunny Munro." - Irvine WelshSayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

BUNNY MUNRO: GÜNÜMÜZ EDEBİYATININ EN YENİ KAHRAMANI
Altay Öktem

Bunca aradan sonra; Ve Eşek Meleği Gördü adlı kitabının yayımlanmasının üzerinden neredeyse yirmi yıl geçtikten sonra Bunny Munro'nun Ölümü adlı romanıyla yeniden karşımızda Nick Cave. "Bunca aradan sonra" derken, elbette yazar Nick Cave'i kastediyorum. Yoksa Cave, sesiyle ve sözüyle bir an bile kendinden mahrum bırakmadı bizi.

Bunny Munro'nun Ölümü'nden, yeraltı edebiyatının başyapıtlarından biri olmaya aday bir kitap, diye söz etmek kolay. Hatta, yazıldığı an, yani Cave kitaba son noktayı koyduğu an başyapıt olmuş, bile diyebiliriz. Deriz demesine de, şu "Yeraltı Edebiyatı" sözünü oldum olası sevemedim. Sanki gerçek edebiyatla, bir iki manyağı konu edinen edebiyat dışı bir yazım türü arasında sıkışıp kalmış bir şeyden söz ediyoruz.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Sanem Sirer

“Sonum geldi” diye geçirir içinden Bunny Munro, yakında ölecek kimselere özgü, ani bir farkındalıkla...” Nick Cave’in Ve Eşek Meleği Gördü’nün yirmi yıl ardından yazdığı Bunny Munro’nun Ölümü, bu sözlerle açılıyor ve metnin kalbinde yer alan ana karakteri Bunny’yi önceden bildirilmiş ölümüne değin mercek altına alıyor. Post-punk’ın efsanevi figürü Nick Cave’in romanı, sanatçının müziğinden aşina olduğumuz karanlık, dehşetli, coşkulu ve sarsıcı tınıların tümünü ve daha fazlasını barındırıyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.12.2015

Bunny harikası

süper bir kitap, dili akıcı okurken sıkılmıyorsunuz çok keyif alarak okudum. Tavsiye ediyorum. Yeraltı Edebiyatı okurları özellikle beğenecekler.

27.03.2015

mükemmel...

Önce "20,000 Days on Earth" belgeselini izledim, ardından bu kitabı okudum, şimdi şarkılarını dinliyorum. Nick Cave çok yönlü muhteşem bir sanatçı...

17.05.2010

..

Müzisyenliğinin ardından Ve Eşek Meleği Gördü'yü okuyup yazarlığına da hayran kaldığım Nick Cave'den yine güzel ama beklentimin altında bir roman. Anlatımı güzel, akıcı bir dille yazılmış, fazlasıyla pornografik öğeler içeren tam bir yeraltı edebiyatı örneği. Sonunu etkileyici buldum özellikle.. Dediğim gibi Ve Eşek Meleği Gördü seviyesine erişemese de oldukça iyi bir kitap. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.