0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
11,4 TL
15,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Çok sevgili okur!

Gökhan Akçiçek, yaşanmış duyguların şairidir. Çocukların yaşadığı acıları, sevinçleri, üzüntü ve mutlulukları bir ressam nasıl renklerle anlatırsa şair de sözcüklerle öyle anlatır çocuklara. Şiirlerindeki sözcükler renktir, duygudur, ezgidir. Bu şiirleri okuyan çocuklar renklerle, duygularla ve ezgilerle yolculuğa çıkar şairle. Bulutlar Örtmese Güneşi kitabını Mustafa Ruhi Şirin’in tanıtım yazısı ile birlikte okumanız ve Mustafa Delioğlu’nun resimleri ile çocuk ülkesine yolculuğa çıkmanız dileğiyle.

Çocuğa göre yazılan şiir, yazıldığı dilin şiir sütü gibidir. Bu şiirleri okuyan çocuklar kimseden izin almadan Şiir Okulu’na adlarını yazdırmış olurlar. Zaten çocuk yaşta şiir yolculuğu da böyle başlar. Önemli olan bu yaşlarda iyi şiirle buluşma şansı elde etmektir.
Türkçemizde en iyi örnekleri yazan Fazıl Hüsnü Dağlarca çocuklar için yazılacak şiirler için şu yorumu yapıyor: Bazı şiirler büyümemeyi seçer, ilk yaşlarda durarak var ederler kendilerini… Gökhan Akçiçek de bu ölçüler içinde çocuklara şiir yazan ve çocuk bakışı olan bir şairimizdir. Yaşı küçük şiirlerinin üç yönü daha öndedir: Şiirleri çocuk olmanın çok değerli olduğunu hissettirir çocuklara, içlerindeki şairi uyandırır ve şiir okuru olmalarını kolaylaştırır. Gökhan Akçiçek’in Şiir Okulu’nda buluşmanız dileğiyle…
-Mustafa Ruhi Şirin-

 

 

Resimleyen: Mustafa Delioğlu

 

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.