Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bülbülün Kırk Şarkısı

Bülbülün Kırk Şarkısı

Bülbülün Kırk Şarkısı

Hz. Muhammed (Sav) İçin

8/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kapı Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Selamlar ki, şeker dudaklıların vuslatı gibi içtendir, elbette onadır. Hasretler ki, âşıkların avazı kadar yanıktır, elbette onadır. Övgüler ki, özlem sözlerince füzûn ve arzular ki sevgililerin saçları misali uzun, ona, hep ona, hep onadır. O ki güldür, o ki sevgilidir, bütün mecburiyetler onadır.

 

Çölde alevlerle küfürler kavururken insanlığı ve bir gün ortasında kızıl kayalara çarparken vahşetlerin tutuşturduğu dalga dalga nefesler, bir melek adını andı onun. Sözcükler henüz yetim, sevgiler hançer sokumlarına mahkûmdu. Goncalardan kan damlıyordu gülistanlara ve çırçır böcekleri­nin rüya aralığında cinayetler işleniyor; babalar kızlarını toprağa diri diri gömüyordu. Cinnet karargâhına dönen yüreklerde hep aynı boşluk vardı ve masum kele­bekler çarmıha geriliyordu, yalnızca masum oldukları için...

 

Zaman öyle bir zaman, mekân öyle bir mekândı… Ebabiller kara yere kararken Ebrehe’nin fillerini, gonca ana rahminde yetim kalıverdi. Kâbe’nin duvarını bir kırlangıç kucaklamıştı oysa, çığlık çığlığa… Ardından bir şair kollarını açıp haykırmıştı:

“Yaklaşıyor yaklaş­makta olan!.. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan!.. Yaklaşıyor yaklaş…”

 

Avizesi cevzâ, ışığı dolunay idi gecenin... Yaklaşmakta olan, bir gül olup açtı ve yeminler edildi ömrüne. Gül açınca taşırdı insanlığın sevinç ırmaklarını ve dünya ilk kez dünya olduğunu hissetti. Bir bülbül gülün aşkına yanmış, yanmaktan kana boyanmıştı. Anlatıyordu:

Zamân o gül gibi gül görmedi zamân olalı

Gülün güzelliği dillerde dâsitân olalı Peygamber Efendimizin hayat hikâyesi…

İskender Pala’nın güçlü kaleminden…

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 3. Basım

Ebat : 14x20

Sayfa Sayısı : 590

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786055147945


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir Solukta

Efendimizin hayatını bence çok güzel anlatmış. Kronolojik bilgiler yığını,bir akademik çalışma şeklinde değil maneviyata hissiyata yönelik olarak anlatması beni daha çok etkiledi ve bir solukta bitti. Efendimizi yeteri kadar tanımayanlar bu kitaptan başlayabilir... Devamını bekliyoruz İskender PALA. Elinize ve yüreğinize sağlık.

Her yaşa uygun

Peygamber Efendimizi (SAV) anlatan çok kitap var. Ama İskender Pala kendi yorumuyla bir eser ortaya koymuş. Her yaştan insanın okuyabileceği, Efendimiz hakkında temel bilgiler içeren bir kitap olmuş. Ben beğendim, herkese de tavsiye ederim. Be kitabı almadan önce daha fazla detay ve bilgi bekliyordum ama Pala bundan ziyade manevi boyuta ağırlık vermiş, güzel de olmuş. İskender Pala´dan 4 halifeyi aynı tarzda anlatan kitap veya kitaplar serisi bekliyorum.

En iyisi değil

Peygamber efendimizin hayatını anlatan bir kitabı beğenmemek mümkün değildir
Fakat kitapta gereksiz tasvirler ve edebi bir hava katma arzusu bu kitaba gitmemiş
bu kitapta daha yalın bir kullanılmalıydı Peygamberimiz hadislerini herkesin anlayacağı şekilde basit anlatırmış yani demek istediğim şey daha yalın bir kitapla daha çok kişiye ulaşılabilirdi
ve son olarak kitabın isminin Peygamberimizin Hayatı olarak değiştirilmesinin tavsiye ediyorum