4/5 - 211 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 18. Basım

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 355

Ebat : 14x21

Medya Cinsi : Ciltsiz

Dil : Türkçe

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığ ... Tamamını gör
16,67 TL
22,22 TL %25
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Harper Lee

Harper Lee

Nelle Harper Lee (d. 28 Nisan,1926) ABD'li yazar.Alabama doğumlu olan yazar Harper Lee, Huntington Koleji ve Alabama Üniversiteleri'nde okudu. Bir süre Alabama'nın Oxford kentinde eğitim gördükten sonra, Eastern Air Lines'ta işe girdi. Birkaç kısa hikâye yazan Lee, 1960 yılında ünlü Bülbülü Öldürmek romanını yazdı. Yazarın tek romanı olan bu eser çok başarılı bulundu, büyük başarı kazandı ve filme ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor.Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor.Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliğiyle ürperten, “insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede."İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."


(Tanıtım Bülteninden)

 

Ödüller

Puanlamalar

%70
%20
%5,2
%0,5
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.02.2019

Etkileyici

Dünya'nın en etkileyici kitaplarından biri olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bir çocuğun gözünden, siyahi bir adamın uğradığı haksızlık, siyahilerin Amerikan toplumunda çektikleri zorluklar ve daha fazlası etkileyici bir şekilde anlatılıyor. Bu kitabı bu kadar popüler yapan nedir bilemiyorum ama sanırım hepimiz minik kahramanımız Scout Finch'i çok sevdik. Scout Finch küçük olmasına rağmen her şeyin farkında ve bir kız çocuğu olarak kalıplaşmış normlara uymuyor. Kitap kesinlikle çok duygusal ve gerçek!

06.02.2019

Mükemmelliğin ötesinde

Bu kitap bir çocuğun yüreğindeki fırtınaları anlatıyor. Yazar öylesine işlemiş ki  insan önce kendi çocukluğuna dönüp yüreğini sorguluyor sonra yetişkinliğine geri gelip karşısındaki çocukları yorumluyor. Bir anne olarak, bir öğretmen olarak, bir okulöncesi eğitimcisi olarak okuyup hayatım artılar kattığım naif bir kitaptı. Kesinlikle başucu kitalarımdan. Okumazsanız kaybınız olur mu hayır diyemem ama okursanız kazancınız çok olur.

06.02.2019

Güzel Anlatım

Toplumdaki tabakalaşmayı anlatan gerçekten büyük romanlardan biriydi. Aslında insanın ne kadar kendini ötekileştirme çabası içerisine girdiğini. Insanların sırf ten renklerinden dolayı nasıl aşağılanabiliceğini anlatan bir kitaptı.Umarım elinize geçer ve bu kitabı okuma şansını yakalarsınız.