4/5 - 197 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 18. Basım

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 355

Ebat : 14x21

Medya Cinsi : Ciltsiz

Dil : Türkçe

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığ ... Tamamını gör
16,8 TL
24,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Harper Lee

Harper Lee

Nelle Harper Lee (d. 28 Nisan,1926) ABD'li yazar.Alabama doğumlu olan yazar Harper Lee, Huntington Koleji ve Alabama Üniversiteleri'nde okudu. Bir süre Alabama'nın Oxford kentinde eğitim gördükten sonra, Eastern Air Lines'ta işe girdi. Birkaç kısa hikâye yazan Lee, 1960 yılında ünlü Bülbülü Öldürmek romanını yazdı. Yazarın tek romanı olan bu eser çok başarılı bulundu, büyük başarı kazandı ve filme ... Tamamını görKitap Açıklaması

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor.Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor.Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliğiyle ürperten, “insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede."İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."


(Tanıtım Bülteninden)

 

Ödüller

Puanlamalar

%70,4
%18,9
%5,6
%0,5
%4,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Boş

180. sayfada artık dayanamayıp fırlatıp attığım bir kitap oldu. Bir türlü başlamayan konu, bitmek bilmeyen uzun cümleler. Bu kitabı övenler neyini övüyor hiç anlamadım. Kitap okumaya yeni baslayan biri bu kitaba rastgelse okumaktan soğuyabilir.

Vasat

Bir şey anlatmaya çalışmış ama o şeyi anlatırken lafı bu kadar dolaştırmaya ne gerek var acaba? Konuyla alakalı alakasız yazmış da yazmış. Olayı bir çocuğun gözünden mi anlatıyor yoksa arada bir çocuğun kafasına girip girip çıkıyor mu belli değil. Başlangıcı ve sonu belirsiz uzayıp giden cümlelerin kitabı. Pullitzer ödülleri, bir dolu hava cıva. Hiç gerek yok. Bunun alasını okumak isteyenler için bkz. Ece Temelkuran Devir. En azından ne yapmak istediğini ve ne anlattığını biliyor Ece hanım.

!spoiler!

-Merhaba Öcü..... Muhteşemdi...