Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bukalemunlar Kitabı

Bukalemunlar Kitabı

Bukalemunlar Kitabı

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Pegasus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kitapkurdu bir albino, güzel bir kadın, gizemli bir yabancı ve esprili tarzda konuşan bir kertenkele...
Felix Ventura sıradışı bir ticaret yapan bir albinodur; o, bellek satıcısıdır. El altından insanlara yeni geçmişler satmaktadır. Geçmişinden memnun olmayanlara, değişen toplum yapısıyla uyum sorunu yaşayanlara ve toplum içinde kendilerine iyi bir yer edinmek isteyenlere ‘mükemmel bir geçmiş' uydurmaktadır.

Bir kertenkelenin ağzından mizahi bir dille anlatılan ve tümüyle özgün olan bu roman değişen zamanın değişen zamanın değişen insanlarına bukalemun gibi değişik renkler sunuyor."J. M. Coetzee ile Gabriel García Márquez'i birbirine karıştırırsanız, Portekiz'in bir sonraki Nobel Ödülü adayı José Eduardo Agualusa'yı elde edersiniz."

Alan Kaufman, yazar

"Hiç kuşkusuz kendi neslinin en önemli yazarlarından biri."

Antonio Lobo Antunes

"Değişen kimliklerin büyüleyici öyküsü."

Kirkus

"Son derece özgün bir çalışma."

The IndependentSayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054263295


Yorumlar (1)

...

Portekiz ya da Portekiz sömürüsü altında yaşamış ülkelerin yazarlarının hayata bakış ve yansıtışını çok seviyorum. Alaycılık, gerçeğin gerçekliğini bozmayan hayalcilik, karakterleri ete kemiğe bürüten empati yeteneği vs. gibi özelliklere sahip Portekizce yazan yazarlardan Agualusa´yı ilk kez okudum ve memnun kaldım. Kurgusu, karakterleri ve anlatım dili çok güzeldi. İlk fırsatta diğer kitaplarını da okuyacağım. Tavsiye ederim.