Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bu Ölümsüz Kitap Açıklaması

 

“Zelazny, beni ve yazdıklarımı en çok etkileyen yazar.”

- Neil Gaiman - 

 

“Eşsiz bir hikâyeci. Türümüzün hiç görmediği kadar renkli, egzotik ve unutulmaz dünyaların yaratıcısı.”

- George R. R. Martin - 

 

“Zelazny, on parmağında on marifet olan nadir yazarlardan.”

-  Samuel R. Delany -   Hugo En İyi Roman Ödülü

 

“BURADA, BU GEZEGENDEKİ HAYATIN SON GÜNLERİNDE, YAŞAMLA EFSANENİN KESİŞMEKTE OLDUKLARINI GÖREMİYOR MUSUN?”

Roger Zelazny, farklı mitolojileri bilimkurgu romanlarına uyarlamasıyla pek çok yazarın yalnızca hayal edebildiği bir şeyi alışkanlık haline getirmiş eşsiz bir yazar. Yunan mitolojisiyle harmanlanan Bu Ölümsüz ise hem Zelazny’nin ilk romanı olması hem de Hugo En İyi Roman Ödülü’nü Dune gibi bir başyapıtla paylaşması sebebiyle bilimkurgudaki kilometre taşlarından biri.

Nükleer savaş Dünya’yı neredeyse yerle bir etmiş, yalnızca dört milyon insan ve bundan çok daha fazla sayıda mutasyona uğramış canlı türü geride kalmıştır. Evrenin en güçlü uzaylı ırklarından biri olan Vegalılar için bu harabe gezegen artık turistik bir bölgeden farksızdır.

Nüfuzlu bir Vegalıyı, Dünya’da gezdirme görevi verildiğinde tüm bilinmezliklerin düğüm noktasındaki Conrad Nomikos bu buyruğu gönülsüzce kabul eder. Bu yolculukta Conrad’ın ve Dünya’nın kaderi yeniden şekillenecektir zira ne Conrad sadece bir insandır ne de bu yolculuk yalnızca turistik bir gezidir.

Ölümün pençesinde olan Dünya’yı bir ölümlü kurtarabilir mi? Yok olmak, esarete düşmekten daha mı iyidir?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayıma Hazırlayan: Alican Saygı Ortanca

Düzelti: Emre Aygün

Kapak İllüstrasyon: Hamdi Akçay

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.12.2019

Mükemmel

kesinlikle okuduğum en iyi bilim kurgu kitaplarından birisi idi tasarım çok hoştu İthaki Yayınları'nı tercih ediyorum bilim kurgu okuduğum zaman

06.08.2019

Eksik ve hatalı çeviri

This Immortal(Bu Ölümsüz), eser olarak çok güzel olsa da İthaki yayınlarının versyonu hem kötü çevirilerle, hem de atlanan paragraf ve satırlarla dolu. O yüzden bu ürünü almamanızı tavsiye ederim...Eksikliklerin boyutu şu derece: - Bir karakterin yaralandığı paragraf Türkçe çeviride yok, 2 paragraf sonra o karakterin neden yürümek için 2 kişinin yardımına ihtiyaç duyduğu anlaşılmıyor.- Bir paragrafta bir karakterin yaptığı anlatılırken cümle bitmeden bir sonraki paragrafın ortasına geçmiş çevirmen. Bu sebeple savaşçı karakterin yaptığı hamle şair karaktere maledilmiş ki çok anlamsız...Çeviri hatalarından örnekler: "I need to know" cümlesini "bilmek zorundasın" şeklinde çevirmekten uzunluk birimi olan feet'in ayak, metre ve adım olarak her yerde farklı çevirilmesine kadar...Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabın bu versyonunu(Ocak 2019, 2. Baskı) almayın.

26.05.2019

Bu ölümsüz

İlk başta yazarın kurduğu dünyaya alışmakta biraz zorlandım fakat sonrasını keyifle okudum. Kitabın sonu beklediğimden daha farklı bitti.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.