4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
35,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Haziran - 25 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Britanya Adaları Tarihi Kitap Açıklaması


İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Galler. Nüfusu, dünya tarihindeki yeri, dili ve kültürüyle Britanya Adaları'nın öne çıkan ulusu İngiltere'dir. Ancak İngiltere de aslında tıpkı Galler, İskoçya ve İrlanda gibi Birleşik Krallık'ın bir bölgesidir. Bu doğrultuda, Britanya Adaları tarihini İngiltere tarihiyle sınırlandırmanın yanlı ve yanlış bir yaklaşım olacağını savunan Hugh Kearney, Britanya Adaları Tarihi'nde, sadece İngiltere'nin değil, adaları oluşturan tüm ulusların tarihini; birbirleriyle siyasi, dini ve kültürel etkileşimlerini geniş ve tarafsız bir bakış açısıyla sunmaktadır.

Britanya Adaları Tarihi'nde Kearney, Kelt toplumlarından adalardaki Roma etkisine, adaları istila eden Vikinglerden Normanlara, İngilizlerin dünya hâkimiyetinden Sanayi Devrimi'ne, mezhepler arası çatışmalardan etnik farklılıkların yarattığı kültürel sorunlara, etnik siyasetin yükselişinden milliyetçiliğin sonuçlarına, emperyalizmden sendikacılığa ve göçlere kadar Britanya Adaları tarihinde değinilmesi gereken her konuyu, çeşitli kaynaklarla destekleyerek irdelemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

 

Puanlamalar
%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.03.2021

güzel

Kendi tarihimiz dışındaki ülkelerin tarihini  öğrenmek, kendi geçmişimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Britanya'nın tarihini genel olarak anlatan bilgilendirici, okunabilecek bir kitap.

20.03.2019

Alanında Önemli Bir Boşluğu Dolduruyor

İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda'nın iç içe geçmiş tarihlerini ilk çağlardan günümüze karşılaştırmalı olarak inceleyen eserde bu 4 ülkenin tarihinin İngiliz merkezli bakış açısıyla ele alınmasına karşı bir duruş sergilenmiş. Kitapta karşılaşacağınız bazı kavramları (presbiteryen, çartist, jakobit gibi) kafanızda oturtmak için, hazırlık mahiyetinde, nispeten daha temel bir kitabı önceden okumanız ve adalar coğrafyasını gözünüzün önüne getirebilmek için de harita bilginizi geliştirmeniz faydalı olacaktır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.