Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Boş Koltuk Kitap Açıklaması

 


Yüzyılın en büyük hikâye anlatıcısı J.K. Rowling'den...
Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman.

Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Bu ani ölüm yaşadığı kasabanın halkı için büyük bir şok olacaktır.

Arnavutkaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir.

Belediye Meclisi'nde Barry'den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır.

Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?


Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.03.2020

Etkileyici..

Sıradan insanların hayatlarındaki hırsları üzerinden yazılmış bence mükemmel bir kitaptı. Başlarda karakterleri oturtmak biraz zor olsa da; sonrasında hepsini en iyi tanıyan hale geliyorsunuz. Ve sonunu asla kestiremiyorsunuz. Mutlaka okuyun.

14.09.2019

Siyah ve Beyazın Olmadığı Kitap

Öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim: fırsatınız varsa ciltlisini alın, uzun yıllar saklamaya değecek bir kitap. Kitabı herkes yazarın ünlü serisi olan Harry Potter serisi ve türevleri ile kıyaslamış. Hayır, kesinlikle böyle bir bakış açısıyla kitaba yaklaşmayın, içerik ve yöntem olarak çok farklı bir yerde. Kitabı okumaya başlayınca birçok karakterle karşılacaksınız. Bu insanları tanıdıkça ortak noktaları olup olmadığını fark edeceksiniz. Belli bir noktadan sonra birkaç karakter sizin için tiksindirici niteliklere sahip olacak; fakat aslında hiçbir şeyin gördüğünüz kadar basit olmadığını öğretecek bu karakterler size. Siyah ve beyazın olmadığı bir kitap diyebilirim ancak; baştan sona grinin tonlarını okuyacaksınız.

30.12.2018

Okuma koltuğumda sıradan bir hayatın görünmeyen yönlerin anlatısı

Kitap ilk başta bitmiyor gibi geldi. İlk 150 sayfada karakterleri oturtmakta zorlandım fakat sonrasında kitap karakterlerini tanımaya başladıkça kitabı daha çok benimsedim. Sıradan gibi gördüğümüz insanların aslında hayatlarında anlatılmaya değer ayrıntı olduğunu gayet güzel işlemiş. Aslında kitap sözde mükemmel İngiltere'nin yerel yönetimlerinin hiç de mükemmel olmayan hatta sosyal devlet ilkesini tesis  etmekten ne kadar uzak olduğunu gözler önüne sermiş. Alt sınıfa itilmiş orta halli insan sınıfının aslında  hiçbir devlet millet farkı tanımayacağı gözler önüne serilmiş. İlk başlardaki sıradanlık atlatılırsa sonu gelen okunası güzel bir eser....Ama ne olursa olsun bir Harry Potter efsanesi asla değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.