4/5 - 23 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 7. Basım

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 256

Ebat : 14x20

Medya Cinsi : Ciltsiz

Dil : Türkçe

"Yorgunum! Önce gerçeğimi kendime kabul ettirirken yoruldum! Sonra gizlerken... Daha sonra yüzleşirken... Kendim olmaya hakkım olduğunu anladığımda... Kendimle barışırken... Gerçeğimi başkaların ... Tamamını gör
19,72 TL
29,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Ayşe Kulin

Ayşe Kulin

"Güçsüz gözükmek en gücüme giden şeydir."Türkan-Ayşe KulinAyşe Kulin 1941 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini Amerikan kız Koleji’nde tamamladı. Buradaki eğitim sürecinde yazar olmaya karar verdi. Eşiyle beraber Londra’ya yerleştikten sonra burada London School of Economics’te sosyoloji eğitimi aldı.Yazar, çeşitli gazete ve d ... Tamamını görKitap Açıklaması

"Yorgunum!


 


Önce gerçeğimi kendime kabul ettirirken yoruldum! Sonra gizlerken... Daha sonra yüzleşirken... Kendim olmaya hakkım olduğunu anladığımda... Kendimle barışırken... Gerçeğimi başkalarına kabul ettirmeye çalışırken... Benim gibi binlerce, on binlerce insanın var olduğunu öğrenirken... Yoruldum!”


 


Acımasız günlerin gölgesinde geçen çocukluğunun yaralarını sarmak ve geçmişini silmek için İstanbul'a gelen genç bir adam:  Bora. Tam hayatını değiştiren aşkı bulup umudu yeşerdiğinde, geçmişi yeniden karşısına çıkacak ve kendi öyküsünü anlattığı Bora’nın Kitabı onu bir girdabın içine sürükleyecek.


 


Gizli Anların Yolcusu'ndan tanıdığımız Bora'nın hazin öyküsüyle Ayşe Kulin, sadece genç bir adamın kişisel varoluş mücadelesini değil, bu coğrafyanın zorlu koşullarında bir insan, bir âşık, bir birey olabilmenin imkânsızlığını da anlatıyor.


 


Bora'nın Kitabı kabuğundan sıyrılmaya ant içmiş insanların büyük mücadelesinin romanı.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%72,7
%13,6
%9,1
%0
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
deniz

kitabı okumadan önce Ayşe Kulin Gizli anların Yolcusu kitabını okumalısınız.Bu kitap onun devamı ve bence konusu ve anlatımı gayet akıcı.Daha önce bu konuyu işleyen bir kitap okumamıştım.Ayşe Kulin´in kitapalrını seviyorum.Bu kitaptan Sonra da devamı olan Dönüş´ü okumalısınız :)

Bora´nın kitabı mı gerçekten?..

Kitabın ismine baktığınızda, bir an için Bora´yı anlattığını sanıyorsunuz. Onun kimliği, kişiliği, fiziksel özellikleri, zevkleri... Kısacası Bora´yı Bora yapan her şeyi okuyabileceğinizi sanıyorsunuz. Bora suskun, Bora hep geçmişte. Geçmişe duyduğu bir özlem var, geçmişten gelen bir arkadaşı, çok sevdiği insandan sakladığı sırları... Kasvetli, iç karartıcı. Yorgun ama aşık bir adam Bora. Geçmişe duyduğu özlemden ziyade hissettiği aşka, içinde bulunduğu çıkmaz duruma yer verilmeliydi. Kitapta sadece Bora´nın geçmişine yer verilmiş. Bora´nın hisleri, kaygıları, korkuları kısacası hissettiklerini okumak isterdim. Bunları okuyamadığım için de yetersiz buldum. İlk kitabın devamı niteliğinde olduğu için, sırf meraktan okunabilir ama çok fazla hayal kurarak alındıysa, okurken hayal kırıklığı yaratabilir kanımca...

Esma

Aşye Kulin´nin yalın, gerçekçi ve sıkmayan üslubu bu kitapta da hakim. Öyle anlatmış ki, Bora sahipleniyorsunuz. Çok gerçekçi bir anlatım.