Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bonzai Kitap Açıklaması

 


Genç Latin Amerika edebiyatının parlak bir örneği

Yeni kuşak Şilili yazarlarının en önemlisi olarak görülen Alejandro Zambra'nın ilk romanı Bonzai yayımlandığı 2006 yılından bu yana birçok dile çevrildi ve birçok ödül kazandı. Bonzai, Julio ve Emilia'nın hikâyesiyle yoğrulan küçük ve incelikli bir roman, tıpkı bonzailer gibi. Julio ve Emilia'nın birlikteliği yalnızca cinsel ya da duygusal değil, aynı zamanda edebi. Her gece sevişmeden önce birbirlerine şiirler, romanlar, öyküler okuyorlar. Falubert'in Madame Bovary'sinden Yukio Mişima'nın Altın Tapınak'ına, Perec'in Uyuyan Adam'ından Raymond Carver'ın öykülerine...

Bonzai'deki yazar adayı anlatıcı, "Bu, gerçeğe, gerçek gibi görünen cümleleri etrafa saçmaya, bitmek bilmeyen sigaralar içmeye ve daha iyi olduklarına, geriye kalanlardan, o uçsuz bucaksız ve aşağılık geriye kalanlar denen gruptan daha iyi ve saf olduklarına inananların vahşi suç ortaklığında hapsolmaya tutkun iki öğrencinin hikâyesi," diyor Julio ve Emilia'nın gittikçe ağırlaşan hafif hikâyesi için. Sonunda Emilia ölüyor, Julio ise ölmüyor. Gerisi edebiyat.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 73

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 34

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.02.2021

Muhteşem Kurgu

Muhteşem bir kurgu. Zambra'yı tüm dünya okumalı. Notos'a çok teşekkürler. Çeviri de harika...

10.08.2015

Okunası

Yaşamımızı anlatırcasına sıcak bizden bir havası var..sanki sevdiğiniz bir dost size bir şey anlatır gibi okuyun seveceksiniz.

24.06.2014

Yazarın farklı bir üslubu var. Kısa, öz ve buruk bir öykü.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.