4,5/5 - 9 Kişi Yorum Yap
36,5 TL
50,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 12 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 14 Ağustos
Standart Teslimat : 15 - 19 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İngiliz tarihçi E. H. Carr'ın Bolşevik Devrimi tarih yazımında gerçekleştirilmiş en büyük yapıtlardan biri olma özelliğini sürdürüyor. Konusunda bir klasik haline gelen bu başyapıt, Sovyet tarihi üstüne yapılan başka birçok araştırmaya da esin ve başvuru kaynağı olmuştur. Bolşevik Devrimi'nin bu ilk cildi, Bolşevizm'in doğuşunu ve gelişmesini, 1905 ve 1917 devrimlerini ve Sovyet iktidarını içeriyor. Kitabın Türkçe literatüre yapacağı daha önemli katki ise, parti, Sovyet ve ilktidar aygıtları arasındaki ilişkilere iktidarda ve Sovyet yönetimindeki merkezileşmeye, milletlerin kendi kaderlerini tayin hakkı uygulamalarına ilişkin çok zengin bir kaynak oluşturmasıdır.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.07.2013

ÿ"Tarih Nedir?ÿ"in vücut bulmuş hali...

Bolşevik Devrimini mümkün olduğunca nesnel ve son derece derinlemesine ele alan bir kaynak kitap. Yazar, "Tarih Nedir?" kitabında teorik olarak eğildiği tarih yazım yöntemlerini, bu kitabında uygulamalarıyla gözler önüne seriyor. İnanılmaz boyutlardaki belge yığınını özenle ve büyük bir emekle süzüp birleştirmesi takdire şayan...

10.01.2006

İtinalı, Eleştirel, Öz

Marksist tarihçi Carr´ın Bolşevik Devrimi kitabı, tüm dünyada belirli bir üne ve yere sahip bir kitap. Araştırmanın derinliği yalnızca çok fazla belgeye dayandırılmasında değil; aynı zamanda eldeki bilginin başarılı bir tarih anlayışı süzgecinden geçirilmesinde yatıyor. Carr kimi sol cenah tarafından putlaştırılan, kimi gericilerce de damgalanan ama yeri asla inkar edilemeyecek bu devrimi, çok kritik noktalarından hakkını vererek eleştiriyor.
<br>
Tarih aktarıcılığının yanı sıra, kitabın önemli bölümleri Sovyet Devrimi'nin düşünce sistematiğini de ortaya seriyor. Lenin´in devlet teorisi ve kaderini tayin hakkı üzerine yapılan eleştirel okuma, onun daha iyi anlaşılması için bir yan okuma niteliğinde.
<br>
Çevirisi de başarılı. Carr´ın kitaplarındaki duru dil, çeviride de korunmuş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.